Piast Gliwice wznowił treningi. Dalszy ciąg rewolucji w kadrze

Piłkarze Piasta Gliwice rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W kadrze na obóz w Żylinie są niespodzianki.
O co Piast Gliwice zagra w przyszłym sezonie? Podyskutuj na Facebooku >>

Urlopy gliwickich zawodników były bardzo krótkie. W czwartkowe przedpołudnie odbyli już pierwszy trening, a po nim udali się na krótkie zgrupowanie na Słowację. Już w piątek rozegrają mecz sparingowy z MSK Żylina. Do Piasta dołączyli nowi zawodnicy, czyli bramkarz Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki) i pomocnik Jakub Kuzdra (Unia Tarnów). W kadrze na zgrupowanie znalazło się czterech zawodników, którzy będą przez Piasta testowani. Są to obrońcy Mateusz Długołęcki (Dolcan Ząbki), Przemysław Szarek (Sandecja Nowy Sącz), Mateusz Bodzioch (Energetyk ROW Rybnik) i pomocnik Marcin Pietrowski (Lechia Gdańsk). Z wypożyczenia do Kotwicy Kołobrzeg wrócił też Paweł Lisowski. - Tych zawodników jeszcze poznam. Mamy od tego właśnie obóz w Żylinie i bardzo przydatny mecz testowy. Podczas przygotowań w Słowacji dojedzie do nas dwóch zawodników. Prócz nich wciąż kadrę może zasilić kilku innych graczy, z którymi trwają rozmowy - mówi trener Radoslav Latal.

Ciekawa jest też lista zawodników, dla których zabrakło miejsce w kadrze. Już wcześniej klub ogłosił, że odejdą Piotr Brożek, Alberto Cifuentes, Krzysztof Hałgas, Łukasz Hanzel, Csaba Horvath, Matej Izvolt, Wojciech Kędziora, Carles Martinez oraz Tomas Docekal. Na Słowację nie pojadą jednak także niedawni liderzy zespołu: Ruben Jurado i Tomasz Podgórski! W kadrze nie ma też Konstantina Vassiljeva, który odchodzi do Jagiellonii Białystok. Wcześniej z Piastem pożegnał się najlepszy piłkarz ekstraklasy Kamil Wilczek.

Kadra Piasta Gliwice na obóz w Żylinie

Bramkarze: Rafał Leszczyński, Dobrivoj Rusov, Jakub Szmatuła.

Obrońcy: Tomasz Mokwa, Mateusz Długołęcki, Przemysław Szarek, Kornel Osyra, Paweł Moskwik, Adrian Klepczyński, Hebert, Mateusz Bodzioch.

Pomocnicy: Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Bartosz Szeliga, Paweł Lisowski, Sasa Zivec, Patrick Dytko, Gerard Badia, Jakub Kuzdra.

Napastnik: Daniel Ciechański.