Sport.pl

Piast Gliwice. Jan Urban: Jeśli z nami przegrają, będą musieli zacząć oglądać się za siebie

- Wydaje mi się, że ostatnio forma fizyczna Piasta Gliwice idzie w górę - mówi przed wtorkowym meczem Jan Urban, trener Lecha Poznań.
Facebook? » | A może Twitter? »


Gdyby sugerować się wynikami ostatnich spotkań Piasta z Lechem, za faworyta wtorkowego meczu trzeba by uznać gliwiczan. W tym sezonie zespół Radoslava Latala z "Kolejorzem" wygrał już przecież dwukrotnie: 1:0 w sierpniu i 2:0 w grudniu.

Ten drugi pojedynek doskonale pamięta Jan Urban. - Bo Piast przerwał nam wtedy fajną passę [sześciu kolejnych wygranych - przyp. red.]. Drużyna z Gliwic była w bardzo dobrej formie, stanowiła pozytywną niespodziankę całej ligi. Wydawało się, że również na wiosnę będzie mocna, ale - jak już wiemy - tak się nie stało. Choć wydaje mi się, że ostatnio forma fizyczna Piasta idzie w górę - zauważa szkoleniowiec Lecha.

Jednocześnie jednak stara się przerzucić presję na rywala: - W Piaście wiedzą, że jeśli z nami przegrają, to przewaga Legii może wzrosnąć do praktycznie trzech meczów, a oni będą musieli zacząć oglądać się za siebie. Ale to nie jest nasz problem...

Więcej o: