Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 0:1. Radoslav Latal: Powiedziałem chłopakom, żeby cieszyli się tą chwilą

- To był bardzo trudny sezon, ale wykonaliśmy kawał dobrej roboty - mówił po meczu z Zagłębiem Lubin Radoslav Latal, trener Piasta Gliwice, nowego wicemistrza Polski.
- Gratuluję Piastowi drugiego miejsca. Przez cały sezon pokazywał jakość i na to wicemistrzostwo sobie zasłużył. Życzę wszystkim mieszkańcom Gliwic wspaniałego świętowania - rozpoczął Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin. - Ale my również pokazaliśmy klasę. Cieszę się, że docenia się naszą pracę. W tym sezonie poniżej pewnego poziomu nie schodziliśmy. Jest brązowy krążek, ale ja bym rozpatrywał go bardziej w kategoriach złotego. Czuję wielką dumę. Wielkie gratulacje dla moich zawodników - mówił Piotr Stokowiec, trener Zagłębia Lubin.

- Chcę podziękować wszystkim osobom związanym z klubem. To był bardzo trudny sezon, ale wykonaliśmy kawał dobrej roboty - podkreślał z kolei Radoslav Latal, szkoleniowiec Piasta Gliwice.

- Rozumiemy, że dzisiaj piłkarze iść spać przed 23.00 nie muszą? - zagadnęliśmy. - Oczywiście, że nie! - uśmiechnął się Czech. - Powiedziałem im już, żeby cieszyli się tą chwilą. Niech świętują! Po meczu co prawda siedzieli w szatni trochę smutni, bo przecież mieliśmy szansę na mistrzostwo, ale kiedy wyszli po medale, widziałem na ich twarzach radość - dodał Latal.