Nie wszyscy zawodnicy dotarli na trening Polonii. Logistyczny "hard core?

Na pierwszych zajęciach wznawiających przygotowania bytomskiego klubu do rundy rewanżowej zabrakło Brazylijczyka Jeana Paulisty, Ukraińca Maksyma Pokotyluka oraz Słowaka Blażeja Vascaka
W treningu, który odbył się na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Piłkarskiej, udział wzięło 18 zawodników. W tym gronie pojawiło się trzech nowych graczy: Daniel Pietrycha z drużyny rezerw, Przemysław Szkatuła (Przyszłość Rogów) oraz Bartosz Wojtków (Pniówek Pawłowice Śląskie). - Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to w planie jest testowanie ich przez ten tydzień - mówi Marek Pieniążek, dyrektor zarządzający Polonii. Przypomnijmy, że na bytomski klub PZPN nałożył zakaz transferowy z powodu nieuregulowanych zobowiązań wobec byłych zawodników. - Odwołaliśmy się w wyznaczonym terminie od tej decyzji i czekamy aż sprawa trafi w PZPN-ie na wokandę - wyjaśnia Pieniążek. Dyrektor dodaje, że w tym tygodniu do zespołu ma dołączyć na testy kilku zawodników. Chodzi o graczy z drużyny rezerw bądź juniorów starszych.

Do ekipy Dariusza Fornalaka nieco później dołączą także gracze zagraniczni, którzy reprezentowali barwy Polonii jesienią - Jean Paulista oraz Maksym Pokotyluk. - Paulista ma w kontrakcie zapewnione, że raz w roku w okresie świąteczno-noworocznym wykupujemy mu bilety do Brazylii. Teraz połączenia były tak skomunikowane, że wraca dopiero pojutrze. W przypadku Pokotyluka to już jest zupełny "hard core", bowiem jedzie on do Bytomia pociągiem trzy doby. Na miejscu będzie w poniedziałek wieczorem, a na zajęciach stawi się we wtorek - precyzuje dyrektor bytomskiego klubu.

Ze względu na sprawy rodzinne dopiero 15 stycznia w Bytomiu pojawi się Blażej Vascak, który od października grał w Polonii na karcie amatora. Działacze zamierzają usiąść z nim do rozmów kontraktowych.- Chcemy kontynuować z nim współpracę - podkreśla Pieniążek.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »