Trzynaście minut, które wstrząsnęło Polonią Bytom

Gdyby bytomianie pokonali Olimpię Grudziądz, to na dobre wygrzebaliby się z dna tabeli. Zagrali jednak słabo i przegrali.
O porażce polonistów zdecydowała pierwsza połowa spotkania. Pomiędzy 28. i 41. minutą goście stracili aż trzy bramki i było jasne, że zdobycie choćby punktu będzie trudne.

W przerwie trener Dariusz Fornalak dokonał dwóch zmian, co wpłynęło pozytywnie na grę jego zespołu. W pierwszej groźnej akcji w drugiej połowie gola strzelił Jean Paulista. Chwilę potem blisko zdobycia kontaktowej bramki był Przemysław Trytko, ale minimalnie chybił. Dobre okazje mieli też rezerwowi Bartosz Wojtków i Michał Płókarz, ale bramki nie padły. Ostatecznie cudu nie było i polonistom nie udało się odrobić strat.

Olimpia Grudziądz 3 (1)

Polonia Bytom 1 (0)

Bramki: 1:0 Cieśliński (28.), 2:0 Dziedzic (31.), 3:0 Frańczak (41.), 3:1 Paulista (48.)

Polonia: Cabaj - Kulpaka, Baran, Gamla (46. Wojtków), Michalak - Maliszewski, Hermes, Kobylik, Szkatuła (46. Białkowski) - Paulista (80. Płókarz), Trytko.

Olimpia: Wróbel - Kowalski, Staniek, Dąbrowski, Abramowicz - Frańczak, Białek (56. Kryszak), Kłus, Ruszkul (66. Cieciura) - Dziedzic (77. Sulej Ż), Cieśliński.

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin).