Sport.pl

Jak bramkarz Cidrów herb Polonii Bytom całował

W sobotę śląskie derby Ruchu Radzionków z Polonią Bytom. Po ostatnim meczu tych drużyn doszło do niecodziennej sytuacji.
Ostatnie spotkanie tych zespołów rozegrano w listopadzie zeszłego roku na boisku w Bytomiu.

- O godz. 21 w przededniu spotkania dowiedziałem się z wiarygodnego źródła, że wystąpię. Trzy godziny później nastąpiła nagła zmiana decyzji. Zarząd klubu i kibice nie zgodzili się na to, bym grał, bo jestem wychowankiem Polonii i mógłbym to spotkanie jakoś inaczej potraktować. Akurat było na odwrót. Chciałem Polonii pokazać, że jej wychowanek musi się tułać po innych klubach - opowiada bramkarz Mateusz Mika, który jesienią bronił barw Cidrów.

Ostatecznie Mika zasiadł w tym spotkaniu na ławce rezerwowych. - Moje serce jest niebiesko-czerwone i dlatego nie cieszyłem się, gdy mój zespół strzelał bramki (Ruch wygrał z Polonią 2:1 - przyp. red.). Po zakończonym meczu podszedłem pod trybunę, gdzie siedzą fani z Bytomia i pokazałem im, że pod klubowym dresem Ruchu mam koszulkę z herbem Polonii, po czym go pocałowałem - wspomina Mika.Jego zachowanie, co oczywiste, nie spodobało się włodarzom Ruchu. Z zawodnikiem rozwiązano zimą kontrakt, ale natychmiast przygarnęło go... Polonia.

W sobotę na boisku w Radzionkowie dojdzie do kolejnego meczu Ruchu z Polonią. - Bardzo chciałbym zagrać w tym meczu choćby 5 minut i przypomnieć się radzionkowskiej publiczności, bo mnie... nie lubią. W Ruchu zawsze pojawiałem się na treningach w koszulce czy skarpetkach z herbem Polonii, z czym nikt nie umiał sobie poradzić. Trafiłem do Radzionkowa dlatego, że trenerem bramkarzy jest tam mój idol Grzegorz Żmija. Szanse na grę w sobotę są jednak małe, bo mój konkurent Marcin Cabaj spisuje się bardzo dobrze - przyznaje Mika.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Przypomnijmy, że bramkarzem Ruchu jest Seweryn Kiełpin, który w poprzedniej rundzie grał w Polonii. - W jesiennym meczu podarował Ruchowi dwa "prezenty", ale - moim zdaniem - to jeden z najlepszych bramkarzy w pierwszej lidze - dodaje Mika.

Więcej o: