Rozczarowanie w Radzionkowie. Derby bez kibiców i emocji [ZDJĘCIA]

Na stadionie ?Cidrów? w sobotę wszystko stanęło na głowie. Spotkanie, które powinno być zapamiętane z rekordu frekwencji, oglądało tylko 199 osób. Kibice zamiast na stadionie dopingowali swój zespół zza płotu. Prezes Ruchu musiał zaś pełnić obowiązki porządkowego.
Te niecodzienne zdarzenia zapoczątkowała decyzja policji i inspektora nadzoru budowlanego, którzy zgodnie uznali, że obiekt w Stroszku nie nadaje się do organizacji imprez masowych. Decyzja zapadła jesienią ubiegłego roku, bo to wtedy Ruch miał być zgodnie z terminarzem gospodarzem spotkania z Polonią.

Ostatecznie w pierwszej rundzie śląskie drużyny zmierzyły się w Bytomiu, a rewanż miał być sportowym świętem w Radzionkowie. Nic z tego nie wyszło. Garstka ludzi na trybunach. Kilkaset fanów Polonii za płotem, Prezes "Cidrów" Tomasz Baran w roli "selekcjonera", który decyduje o tym, kto może, a kto nie, wejść na obiekt. - Do czego to doszło... - wzdychał sternik Ruchu, sam zażenowany tą sytuacją.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Polonia. Zagrożony spadkiem zespół był bardziej zdeterminowany i waleczny od ekipy gospodarzy. Sędzia pozwalał na agresywną grę, ale w pewnym momencie przesadził. Marcin Dziewulski złapał w polu karnym za bary Jeana Paulistę i trzymał tak długo, aż akcję diabli wzięli. Cała ławka rezerwowych Polonii domagała się rzutu karnego, ale arbiter faulu nie widział.

Decyzję sędziego przeklinał też dyrektor Polonii Lukas Killar. Czech oglądał spotkanie z trybuny krytej. Krytykował, chwalił, zachęcał bytomskich piłkarzy do walki. Swoją aktywnością wzbudzał agresję sympatyków Ruchu, którzy z czasem zaczęli Killara obrażać.

Fani "Cidrów" mogli koncentrować się na działaczu Polonii, bo też radzionkowscy piłkarze długimi minutami nie grali nic wielkiego. Kilka kontr, groźny strzał Piotra Rockiego - to cały dorobek gospodarzy po godzinie gry. Trener Artur Skowronek w końcu posłał w bój Idrissę Cisse, ale Senegalczyk też nie potrafił ograć obrońców Polonii.

Ruch Radzionków - Polonia Bytom 0:0

Ruch: Kiełpin - Mróz Ż, Nalepa, Kopacz, Kowalski - Giesa, Dziewulski Ż, Rocki, Muszalik Ż, Radzio (74. Wrzesień) - Tumicz (68. Cisse)

Polonia: Cabaj - Wilczyński, Kulpaka, Baran, Michalak Ż - Mąka, Kobylik (46. Alancewicz Ż), Hermes Ż, Białkowski (72. Szkatuła) - Paulista (82.Płókarz), Trytko

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)

Widzów: 199