Pięciu zatrzymanych po śląskich derbach w Stroszku

W czasie weekendu chuligani dali o sobie znać nie tylko podczas Wielkich Derbów Śląska. Policja miała też co robić podczas pierwszoligowego meczu w Radzionkowie.
Przypomnijmy, że sobotnie spotkanie z Ruchu z Polonią Bytom mogło obejrzeć tylko 199 kibiców. To efekt decyzji policji, która nie zgodziła się na organizacją imprezy masowej na archaicznym obiekcie w Stroszku.

Fani Polonii - około 600 osób - oglądali mecz zza płotu. Po zakończeniu spotkania część kibiców zaatakowała policję oraz ochroniarzy.

Policja opublikowała komunikat w tej sprawie:

"Podczas sobotniego zabezpieczenia meczu odbywającego się na boisku Ruchu Radzionków, stróże prawa zatrzymali pięciu sprawców zakłócenia porządku. Interwencja została podjęta, gdy po zakończonym meczu w kierunku pracowników ochrony obiektu oraz policjantów poleciały butelki i kamienie.

W sobotę po południu, na obiekcie sportowym przy ul. Narutowicza, rozgrywany był mecz derbowy pomiędzy Ruchem Radzionków a Polonią Bytom. Mecz odbywał się przy maksymalnej możliwej liczbie kibiców, którą można było wpuścić na obiekt nie spełniający wszystkich warunków bezpieczeństwa. Około 600-osobowa grupa sympatyków Polonii Bytom zgromadziła się za ogrodzeniem boiska i stamtąd obserwowała spotkanie. Tuż po zakończeniu meczu, kiedy zawodnicy Polonii przeskoczyli przez wewnętrzne ogrodzenie płyty boiska i pobiegli w stronę kibiców, część będących w tej grupie osób, zaczęła rzucać butelkami i kamieniami w stronę pilnujących porządku pracowników firmy ochrony mienia oraz policjantów. Zachowanie to wymusiło podjęcie natychmiastowej interwencji. Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego, w tym pałek, strzelb gładkolufowych i miotacza wody. Dzięki natychmiastowej reakcji i błyskawicznie przeprowadzonej interwencji, bardzo szybko został przywrócony porządek.

W związku z naruszeniem prawa, mundurowi zatrzymali łącznie pięciu mężczyzn w wieku od 16 do 42 lat. Wkrótce o ich losie zadecyduje prokurator i sąd".

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »