Kto zastąpi Jaśka? Polonia Bytom bez lidera ofensywy

W derbach z GKS-em Katowice nie będzie mógł zagrać Jean Paulista.
34-letni Brazylijczyk doznał kontuzji w niedawnym spotkaniu z Bogdanką Łęczna. Uraz nie jest bardzo poważny, ale w Bytomiu nie chcą ryzykować jego pogłębienia. Dlatego Paulista ma nie zagrać w dzisiejszym meczu z GieKSą (początek o godz. 19), a być gotowym na następne spotkanie. - Rzeczywiście, Paulista raczej zostanie w domu. Mamy już kilka opcji jak go zastąpić - mówi Jacek Trzeciak, drugi trener Polonii.

Brazylijczyk, znany jako "Jasiek", to kluczowa postać w ofensywie Polonii. Gra jako cofnięty napastnik i to przez niego przechodzi wiele akcji. - Jeden z pomysłów to wystawienie w zamian Przemysława Trytki i gra dwójką klasycznych napastników. Są też jednak także inne możliwości. Szkoda, że na kontuzję kolana wciąż narzeka Paweł Alancewicz, bo to zmniejsza nam pole manewru - przyznaje Trzeciak.

Polonia, aby mieć realne szanse na utrzymanie, powinna w Katowicach wygrać. - Nie mamy specjalnie czego bronić, ale też nie ma co się rzucać na rywala. W naszej grze potrzebna jest rozwaga - podkreśla drugi trener Polonii.

Polonia i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »