Polonia Bytom godnie pożegnała się z pierwszą ligą

Bytomianie zajęli 15. miejsce w rozgrywkach. To oznacza spadek.
W ostatnim meczu sezonu Polonia pokonała na wyjeździe KS Polkowice (2:0). Bytomianie rozegrali dobrą pierwszą połowę, w której strzelili oba gole. Po przerwie byli bardzo nieskuteczni, ale zdołali utrzymać prowadzenie. - Gdyby nie niewykorzystane sytuacje w przeciągu całej rundy wiosennej, to teraz powinniśmy być utrzymani. W szatni powiedzieliśmy sobie, że trzecia bramka kończy to spotkanie. Gdyby Damian Piotrowski strzelił nam gola z rzutu wolnego, to mielibyśmy spory problem. Nie wiem, czy przeciwnik, nawet grając w 10 (czerwoną kartek zobaczył Rafał Darda z Polkowic - przyp. red.), nie byłby w stanie nam zagrozić. Przy takim wyniku pewność siebie ucieka - oceniał Dariusz Fornalak.

Trener Polonii nie chciał zbyt wiele mówić o tym spotkaniu. - Przegrani głosu nie mają, a ja jestem przegrany - stwierdził.