Sport.pl

Polonia Bytom może stracić trzech piłkarzy

Zatrzymanie w Bytomiu Przemysława Trytki, Wojciecha Wilczyńskiego i Łukasza Maliszewskiego prawdopodobnie przekroczy możliwości finansowe klubu.
Wszyscy trzej zostali zimą wypożyczeni do Polonii. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce opuszczą bytomski klub.

Umowa Trytki, który jest zawodnikiem Jagiellonii Białystok, kończy się 30 czerwca. - Istnieje możliwość jego wykupienia i chcielibyśmy nawet z niej skorzystać, ale w drugiej lidze pewnie nie będzie nas na to stać - mówi Marek Pieniążek, dyrektor Polonii.

Z końcem miesiąca kończy się też wypożyczenie Wilczyńskiego z Arki Gdynia. - W jego przypadku sprawa jest mocno skomplikowana. Kończy się bowiem nie tylko jego wypożyczenie, ale także kontrakt z Arką. Nie stać nas na podpisanie z nim kontraktu, bo musielibyśmy wtedy zapłacić kilkaset tysięcy złotych ekwiwalentu za jego wyszkolenie. Rozwiązaniem tej sytuacji byłoby, gdyby Wilczyński podpisał nowy kontrakt z Arką, a ta znów go do nas wypożyczyła, ale na to już nie mamy wpływu - wyjaśnia dyrektor Polonii.

Z kolei wypożyczenie Maliszewskiego ważne jest do końca roku, ale obowiązywało tylko podczas gry bytomskiego zespołu w pierwszej lidze. Tymczasem poloniści niedawno z niej spadli.

Więcej o: