Polonia Bytom już w środę w pierwszej lidze?!

Wszystko wskazuje na to, że bytomski klub już za kilka dni wróci w szeregi pierwszoligowców.
Po wycofaniu z rozgrywek Ruchu Radzionków, zarząd PZPN podjął decyzję o uzupełnieniu pierwszej ligi, aby grało w niej 18 zespołów. Wszystko wskazuje na to, że miejsce Cidrów zajmie Polonia Bytom, czyli spadkowicz z najwyższego miejsca z poprzedniego sezonu. - PZPN zaprosił nas na najbliższą środę na posiedzenie komisji, która zadecyduje o tym, czy spełniamy wymogi gry w pierwszej lidze. Będziemy dobrze przygotowani - zapewnia prezes Radosław Nowakowski.

Bytomski klub od wielu lat zmaga się z problemami finansowymi i organizacyjnymi. Czy warto zatem, aby w ogóle pchał się na zaplecze ekstraklasy? - Nie miałem co tego nigdy żadnych wątpliwości. Pierwsza liga jest odpowiednia na miarę naszych możliwości i aktualnych ambicji. Spółka zaczyna stawać finansowo na nogi. Jeśli chodzi o stadion, to spełnia on wymogi pierwszej ligi - mówi Nowakowski.

Pozostają jeszcze sprawy czysto sportowe. W zeszłym sezonie poloniści przecież spadli, a teraz ich skład jest słabszy. - Przydałby nam się wzmocnienia na dwóch pozycjach - przyznaje szef klubu. To będzie jednak do zrealizowania dopiero po uporaniu się z ciążącym na klubie zakazem transferów.

Jeśli PZPN da Polonii szansę na grę w pierwszej lidze, to bytomianie "odziedziczą" terminarz po Cidrach. To oznacza, że swój pierwszy mecz rozegrają 15 sierpnia na wyjeździe z Flotą Świnoujście.