Bolesne powitanie Polonii Bytom z pierwszą ligą. Porażka, czerwona kartka...

Przywrócona do I ligi Polonia Bytom przegrała wyjazdowy mecz z Flotą Świnoujście
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Nie udał się pierwszy występ Polonii Bytom w tegorocznych rozgrywkach I ligi. Przypomnijmy, że po degradacji w poprzednim sezonie poloniści szykowali się do występów w drugiej lidze. Wycofanie się Ruchu Radzionków ponownie jednak dało Polonii szansę gry w pierwszej lidze.

Wyprawa do Świnoujścia zakończyła się niepowodzeniem. Flota, która kilka dni temu sensacyjnie wyeliminowała z Pucharu Polski Górnika Zabrze, tym razem poskromiła inny śląski zespół.

Flota wygrała po wyjątkowo efektownych golach zdobytych z okolic linii pola karnego, przy których bramkarz Polonii Mateusz Mika był bez szans. Na dodatek bytomianie od 36. min grali bez ukaranego czerwoną kartką za uderzenie rywala łokciem rutyniarza Piotra Kulpaki.

Dodajmy, że w bramce Floty grał Grzegorz Kasprzik, przed laty as Piasta Gliwice, który po nieudanym transferze do Lecha Poznań dopiero teraz dostał szansę powrotu do gry na ligowych boiskach.

Flota Świnoujście - Polonia Bytom 2:0 (1:0)

Bramki: Kieruzel (37.), Udarević (58.)

Polonia: Mika - Banaś Ż, Kulpaka CZ, Baran, Szkatuła - Pietrycha Ż (72. Pokotyliuk), Krzemień Ż, Alancewicz (41. Gamla Ż), Sinclair Ż - Białkowski (64. Michalak), Płókarz.