Polonia Bytom upokorzona na własnym boisku [ZDJĘCIA]

Słabiutko grająca Polonia gładko przegrała z Miedzią Legnica.
Polonia Bytom i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »

Ten mecz miał być przełomowy, bo bytomianie zapowiadali walkę o pierwszą wygraną w sezonie. Okazja wydawała się świetna, bo do Bytomia przyjechał beniaminek, a skład niebiesko-czerwonych został wzmocniony trzema nowymi zawodnikami. Zatwierdzeni przez PZPN na dzień przed meczem Tomasz Górkiewicz, Tomasz Kaczor i Dawid Cempa od razu znaleźli się w wyjściowej jedenastce.

Zamiast sukcesu była jednak kompromitacja. Szczególnie pierwsza połowa meczu była w wykonaniu polonistów żenująca. Piłkarze z Legnicy robili na boisku, co tylko chcieli. Bytomianie zupełnie nie potrafili sobie poradzić z wysokim pressingiem rywali. Efekt był taki, że mieli problem z opuszczeniem własnej połowy, a Miedź stwarzała sobie sporo sytuacji i było tylko kwestią czasu, kiedy padną dla niej bramki. Ostre strzelanie rozpoczął Marcin Nowacki, a kilka minut później drugiego gola dołożył Wojciech Łobodziński.

Gospodarze też mieli jedną dobrą okazję, ale w popisowy sposób zmarnował ją Kamil Białkowski. W sytuacji sam na sam z Aleksandrem Ptakiem, polonista podał piłkę bramkarzowi Miedzi.

Rywale nie mieli podobnych kłopotów. W kolejnej akcji trzeciego gola dla gości zdobył Adrian Łuszkiewicz.

- Co wy robicie?! - huknęli natychmiast kibice w stronę zawodników. Za to trener Piotr Pierścionek - nawet, gdyby chciał - to nie mógł zrugać swoich piłkarzy, bo w związku z nałożoną na niego karą musiał oglądać mecz z trybun.

Po przerwie Miedź spokojnie pilnowała wysokiego prowadzenia i nie kwapiła się do dalszych ataków. Polonia długo nie miała pomysłu na zdobycie choćby jednej bramki. Zryw gospodarzy nastąpił dopiero w samej końcówce. Honor bytomskiego zespołu uratował Piotr Kulpaka, który zdobył gola strzałem głową.

Polonia Bytom - Miedź Legnica 1:3 (0:3)

Bramki: 0:1 Nowacki (17.), 0:2 Łobodziński (24.), 0:3 Łuszkiewicz (37.), 1:3 Kulpaka (83.)

Polonia: Mika - Górkiewicz, Broniewicz, Kulpaka Ż, Michalak - Szkatuła Ż, Kaczor (81. Banaś), Baran, Krzemień (46. Alancewicz Ż), Białkowski (68. Gędłek) - Cempa.

Miedź: Ptak - Wołczek, Bany, Woźniczka, Zasada - Łobodziński, Łuszkiewicz, Kasperkiewicz Ż (83. Mowlik), Nowacki Ż, Madejski (71. Hempel) - Zakrzewski.

Sędzia: Erwin Paterek (Lublin).

Widzów: 1 401.