Polonia Bytom o krok od pierwszego zwycięstwa

W Brzesku bytomianie mogli wygrać kilkoma bramkami. Zamiast tego tylko zremisowali. Gospodarze wartego punkt gola zdobyli w doliczonym czasie gry.
Polonia Bytom i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »

Od początku Polonia prowadziła grę i zamknęła gospodarzy na ich połowie. Ci ograniczali się do wykopywania piłek. Jednak po jednym z takich zagrań do futbolówki dopadł znany z gry w Ruchu Radzionków Idrissa Cisse, przebiegł niemal pół boiska, ale kopnął w bramkarza. Później Mateusz Mika odbił na słupek ładne uderzenie Tomasza Ogara i po pierwszej połowie kibice nie mieli wątpliwości, czemu oba zespoły są w strefie spadkowej. Kwadrans po przerwie żółtą kartką został ukarany Mateusz Urbański. Kilka minut później sytuacja się powtórzyła i Okocimski grał w osłabieniu.

Nie minęło kilkadziesiąt sekund od tego zdarzenia, a było 0:1, bo Tomasz Górkiewicz z bliska wpakował piłkę do siatki.

Gospodarze byli w fatalnym położeniu, ale dalej grali siermiężnie. Nie potrafili wygrać dryblingu, skrzydłowi jakby zupełnie zapomnieli o rajdach, a jedynym pomysłem było kopanie wysoko i jak najdalej. - Walczcie, z życiem - mobilizował zawodników trener Krzysztof Łętocha, ale wydawało się, że na niewiele się to zda. Okocimski przez pół godziny miał tylko jedną okazję (Cisse z bliska trafił w bramkarza), a rywale sunęli z groźnymi kontrami, które jednak kończyły się... salwami śmiechu na trybunach.

Bytomianie nawet we trzech biegli na jednego rywala, ale dawali się łapać na spalone lub strzelali wysoko nad bramką. I zamiast wypunktować rywala i wygrać nawet 3:0 to tylko zremisowali. W drugiej (z trzech) minucie doliczonego czasu gry jeden z bytomian dał sobie odebrać piłkę, Cisse podał do Łukasza Zaniewskiego, a ten przymierzył przy słupku.

Okocimski Brzesko - Polonia Bytom 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Górkiewicz (66.), 1:1 Zaniewski (90. + 2.).

Polonia: Mika Ż - Kulpaka, Baran, Broniewicz, Michalak - Górkiewicz (81. Białkowski), Alancewicz (86. Pietrycha), Gamla, Cempa, Szkatuła - Płókarz Ż (77. Kaczor).