Polonia Bytom tylko uratowała honor. Zaledwie remis z ŁKS-em [ZDJĘCIA]

W pojedynku dwóch najsłabszych zespołów pierwszej ligi Polonia Bytom zremisowała u siebie z ŁKS-em Łódź. Marzenia bytomskich kibiców o pierwszej wygranej w sezonie znów trzeba odłożyć na później.
Polonia Bytom i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Kłopoty kadrowe bytomian sprawiły, że trener Jacek Trzeciak musiał wystawić skład bez klasycznego napastnika. Na szpicy został ustawiony pomocnik Kamil Białkowski i było widać, że nie radzi sobie na tej pozycji zbyt dobrze. Nawet jeśli bytomianom udawało się przeprowadzić w miarę składną akcję - a nie było takich zbyt wiele - to w polu karnym zwykle brakowało zawodnika, który mógłby ją wykończyć. Raz w rolę środkowego napastnika wcielił się Paweł Alancewicz, ale w niemiłosierny sposób spudłował strzelając głową z kilku metrów.

Jak zdobywać bramki z prostych pozycji pokazał mu niedługo potem Konrad Kaczmarek. Pomocnik łódzkiej drużyny dopadł do piłki, która odbiła się od poprzeczki i z dziecinną łatwością wpakował ją obok bezradnego Mateusza Miki.

ŁKS, który w poprzedniej kolejce doznał kompromitującej porażki z Flotą Świnoujście (1:7), grał bardzo przeciętnie, ale i to długo wystarczało, by skutecznie wytrącać z rytmu walczących o wyrównanie polonistów.

Gdy w końcu wydawało się, że gol dla gospodarzy musi paść, bo po potężnym uderzeniu Przemysława Szkatuły z rzutu wolnego piłka mknęła wprost w okienko bramki ŁKS-u, to swoje umiejętności zademonstrował Bogusław Wyparło. Bramkarz gości niezwykłą interwencją zdołał sparować piłkę na poprzeczkę.

W końcówce meczu honor Polonii uratował rezerwowy Michał Płókarz, który z bliska dobił uderzenie Alancewicza.

Remis sprawił, że układ sił na dnie tabeli pierwszej ligi się nie zmienił. Polonia jest ostatnia, a ŁKS przedostatni.

Polonia Bytom - ŁKS Łódź 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 K. Kaczmarek (32.), 1:1 Płókarz (82.)

Polonia: Mika - Górkiewicz, Kulpaka, Broniewicz Ż, Michalak - Banaś (70. Płókarz), Alancewicz, Gamla (78. Pietrycha), Kaczor (59. Krzemień), Szkatuła - Białkowski.

ŁKS: Wyparło - Pawlak Ż, Gieraga, Borsukow Ż, Jurkowski - K. Kaczmarek (83. Kubicki), Cyzio (73. Żółtowski), Sasin, P. Kaczmarek, Stąporski (89. Kita) - Więzik.

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Widzów: 1 328.