Niezwykły pomysł kibiców Polonii Bytom. Fani chcą zapłacić piłkarzom za wygrany mecz!

Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom przeprowadzi zbiórkę pieniędzy, które mają trafić do piłkarzy w formie premii. Warunek, aby tak się stało, jest jeden - wygrana.
Pomysł na zbiórkę zrodził się z fatalnej sytuacji ekonomicznej klubu, który nie płaci zawodnikom od wielu miesięcy, oraz sportowej, bo poloniści nie wygrali w tym sezonie meczu. - Każdy widzi, jak jest w Polonii. Postanowiliśmy coś z tym zrobić - mówi Robert Rabus, prezes SKK.

Już od 1 lutego wszyscy chętni mogą wpłacać pieniądze na specjalne konto. Zebrana kwota ma trafić do polonistów w formie premii za wygrany mecz. "Jak wiadomo, pieniędzy nie widzieli prawie od średniowiecza, a my jesteśmy spragnieni trzech punktów, tak że postaramy się ich zmobilizować" -

piszą kibice na swojej stronie.

Dodajmy, że zbiórka została już zgłoszona w urzędzie miasta. - Akcja oficjalnie ruszy dopiero za kilka dni, więc pracujemy jeszcze nad jej szczegółami. Mamy nadzieję, że powtórzy sukces zbiórek, jakie swego czasu urządzaliśmy na budowę nowego stadionu czy na protezę dla legendy Polonii Waltera Winklera - mówi Rabus. Od 1 lutego pieniądze można wpłacać na poniższy numer konta: Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom, ul. Kolejowa 6/1, 41-902 Bytom, nr: 92 1050 1230 1000 0023 0260 8001 koniecznie z dopiskiem: "Zbiórka na wsparcie dla zawodników PB".