Dziewiętnasta porażka Polonii Bytom. Na jakiej liczbie stanie ten licznik?

Polonia Bytom przegrała wyjazdowy mecz z Arką Gdynia.

Dla piłkarzy ze Śląska była to już 19. porażka w sezonie. Bytomianie trzymali się w Gdyni dzielnie tylko do 43. minuty. Wtedy gola dla Arki zdobył Marcin Radzewicz, były piłkarz Polonii i jeszcze kilku innych śląskich klubów (m.in. Piast Gliwice i Odra Wodzisław). Kolejne bramki gospodarze dołożyli już po przerwie. Polonia odpowiedziała tylko golem Dawida Jarki, który w doliczonym czasie gry trafił z rzutu karnego.

Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Arka grała w osłabieniu od 62. minuty, gdy drugą żółtą kartką został ukarany Janusz Surdykowski. Polonia straciła w 82. minucie Pawła Odżywolskiego - także po drugiej żółtej kartce.

Arka Gdynia - Polonia Bytom 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Radzewicz (43.), 2:0 Szwoch (55.), 3:0 Surdykowski (62.), 3:1 Jarka (90. - rzut karny)

Arka: Szromnik - Krajanowski, Sobieraj, Brodziński, Tomasik - Brzuzy, Rzuchowski (86. Pietkiewicz), Szwoch, Vin~cius Ż (69. Kuklis), Radzewicz (78. Grzelak) - Surdykowski Ż, CZ.

Polonia: Mika - Trznadel, Banaś, Odrzywolski Ż, CZ, Jaroń - Szkatuła, Setlak, Pietrycha, Walesa Ż (46. Białkowski), Wojsyk (67. Krzemień; 80. Nowak) - Jarka Ż.