Sport.pl

Już wiadomo, jaka będzie przyszłość trenera Polonii Bytom!

- Usłyszałem od działaczy, że mam zająć się budową zespołu na następny sezon - zdradza Jacek Trzeciak, trener Polonii Bytom.
Poloniści z hukiem spadli z pierwszej ligi. Winy Trzeciaka, który przejął zespół w trakcie rozgrywek, było w tym akurat najmniej. Choć zimą przygotowywał zespół w warunkach dalekich od normalnych, to w rundzie rewanżowej bytomianie radzili sobie całkiem dzielnie.

Wszystko wskazuje na to, że w drugiej lidze Trzeciak wciąż będzie szkoleniowcem bytomskiej drużyny. - Usłyszałem od działaczy, że mam zająć się budową zespołu na następny sezon. Ja sam też oczywiście chętnie będę pracował dalej w Polonii. Przed nami jednak rozmowy dotyczące szczegółów umowy. Chciałbym się dowiedzieć o celach, jakie będą postawione drużynie, a także o możliwościach, jakimi będzie dysponował klub - mówi Trzeciak.

Formalnie zagadką pozostaje nawet... liga, w której Polonia zagra. Wszystko ze względu na zamieszanie wokół licencji. Bytomski klub sam jej na razie nie ma, ale jeśli ją uzyska, to - przy problemach innych klubów - może nawet pozostać w pierwszej lidze. - Sportowo zostaliśmy zdegradowani i ja sam spodziewam się, że zagramy w drugiej lidze. Większość piłkarzy obecnej kadry ma ważne kontrakty i to na nich zbudujemy zespół na następny sezon - zapowiada Trzeciak.

Dodajmy, że poloniści rozpoczęli dziś urlopy. Do zajęć mają wrócić 26 czerwca.

Więcej o: