Strajk zaszkodził formie? Polonia Bytom nie wygrała ze słabeuszem

Polonia Bytom nie dała rady pokonać na wyjeździe najsłabszej w drugiej lidze Calisii Kalisz.
Przygotowania bytomian do meczu nie przebiegały standardowo. We wtorek drużyna zastrajkowała z powodu zaległości w wypłatach. Działacze obiecali, że dług uregulują do końca miesiąca, i piłkarze wznowili zajęcia.

Nie było jednak wiadomo, czy ich dobra ostatnia dyspozycja (dwie kolejne wygrane) nie ucierpiała na przerwie w treningach. Pierwsza połowa meczu w Kaliszu wskazywała na to, że tak. Gospodarze, którzy są ostatni w tabeli, objęli prowadzenie po golu Szymona Sobczaka, czyli napastnika wypożyczonego z Górnika Zabrze. Trener Artur Skowronek jeszcze przed przerwą dokonał dwóch zmian.

W drugiej połowie poloniści zagrali lepiej. Najpierw do wyrównania doprowadził Bartłomiej Setlak, a niedługo później drugiego gola zdobył Jacek Broniewcz, który wykorzystał rzut karny. Bramka była o tyle cenna, że goście grali już wówczas w osłabieniu, bo czerwoną kartką został ukarany Paweł Odrzywolski.

Wygrana bytomian wydawała się pewna, bo Calisia także nie kończyła meczu w komplecie. W doliczonym czasie gry sensacyjny remis zapewnił gospodarzom Piotr Józefiak.

Calisia - Polonia Bytom 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Sobczak (33.), 1:1 Setlak (57.), 1:2 Broniewicz (68. z karnego), 2:2 Józefiak (90.+1).

Polonia: Sypniewski - Trznadel (42. Banaś), Odrzywolski Ż CZ, Broniewicz, Radkiewicz - Laskowski Ż, Michalik (43. Białkowski Ż), Setlak, Zalewski, Paulista (59. Walesa) - Jarka.

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce).