Podział punktów w drugoligowych derbach Śląska

Rozwój Katowice zremisował na własnym boisku z Polonią Bytom.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

Gospodarze, którzy dotąd stracili na własnym boisku tylko trzy gole, od początku nastawili się na obronę. To sprawiło, że grę prowadzili goście, ale z ich ataków przez bardzo długi czas niewiele wynikało.

Przełom nastąpił na początku drugiej połowy, kiedy pomocnik Polonii Bartosz Nowak celnie uderzył z okolic linii pola karnego. Dopiero wtedy zawodnicy Rozwoju ruszyli do przodu i szybko wyrównali. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Adam Żak zagrał do Roberta Tkocza, a ten nie dał szans bytomskiemu bramkarzowi.

Później więcej okazji do strzelenia gola mieli goście. Najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki był w doliczonym czasie gry rezerwowy Kamil Walesa, ale po jego strzale piłka trafiła w spojenie słupka i poprzeczki.

Rozwój Katowice - Polonia Bytom 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Nowak (51.), 1:1 Tkocz (58.)

Rozwój: Sławik - Mielnik, Szymiński, Gałecki, Winiarczyk - Król (80. Wojsyk), Kapias, Gacki, Tkocz, Szkatuła (57. Żak) - Gielza.

Polonia: Mika - Banaś, Odrzywolski (65. Płókarz), Broniewicz, Kowalski Ż (69. Paulista) - Setlak, Laskowski, Zalewski, Nowak, Białkowski - Jarka (82. Walesa).

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>