Odra Opole - Polonia Bytom. Mecz sezonu w trzeciej lidze

Polonia Bytom ma olbrzymie szanse na powrót do drugiej ligi. Nie może jednak dać się pokonać Odrze Opole.
Facebook? » | A może Twitter? »


Rozgrywki trzeciej ligi śląskiej są w tym sezonie wyjątkowo wymagające, bo liczy ona aż 20 zespołów. Po rozegraniu 33 kolejek na czele tabeli, z równą liczbą punktów, znalazły się Polonia Bytom i Odra Opole. W sobotę w Opolu dojdzie do bezpośredniego starcia tych zespołów. Nic dziwnego, że to spotkanie urasta do rangi meczu roku dla obu klubów.

Trener bytomskiego zespołu Jacek Trzeciak stara się jednak tonować nastroje. - Pewnie, że temu meczowi towarzyszą dodatkowe emocje, ale cóż by znaczyło to spotkanie, gdyby nie punkty zgromadzone we wszystkich wcześniejszych kolejkach? Staramy się więc podchodzić do niego normalnie. Przygotowujemy się zwykłym tokiem. Na żadne specjalne zgrupowanie nie wyjeżdżamy, bo i tak nie byłoby nas na nie stać - mówi Trzeciak. Atutem jego zespołu może okazać się doświadczenie. O sile Polonii stanowią znani z boisk ligowych Jacek Broniewicz, Marcin Lachowski czy Michał Zieliński.

Warto przypomnieć, że jesienny mecz tych zespołów zakończył się remisem (1:1). To ważne, bo jeśli obie drużyny zakończą sezon z równą liczną punktów, to decydujący będzie bilans spotkań bezpośrednich. Dlatego dla Polonii byłby korzystny w Opolu nawet bramkowy remis. Mecz cieszy się wielkim zainteresowaniem kibiców. Co ciekawe, fani z Opola i Bytomia od lat żyją w zgodzie. Dlatego sobotni mecz obejrzą na stadionie razem, bez podziału na sektory.

Zwycięzca meczu Odry z Polonią będzie blisko wygrania trzeciej ligi, ale od awansu będzie dzielił go jeszcze baraż. W nim opolanom lub bytomianom najpewniej przyjdzie się zmierzyć z Wartą Poznań (obecny lider trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej).

Obserwuj autora na Twitterze - @maciekblaut >>