Polonia Bytom. "Królowa Śląska" znowu w drugiej lidze!

Polonia Bytom wraca do drugiej ligi! Zadecydował o tym barażowy dwumecz z Wartą Poznań. Rewanż poloniści wygrali skromnie 1:0, ale co z tego? Jest awans!
Polonia ostatnimi czasy jedynie odpływała. Z ekstraklasy odpłynęła w 2011 roku, z I ligi - powinna odpłynąć w 2012, ale odpłynięcie opóźniło się o roczek, bo wycofała się inna drużyna i będąc na miejscu spadkowym, udało się trochę dłużej zostać. Z II ligi - odwrotnie, utrzymała się, ale musiała w 2014 roku odpłynąć jeszcze niżej, bo nie dostała licencji na grę na tym poziomie.

Czas jednak na przypływ! Wreszcie konkretny sukces: Polonia wraca do II ligi. Dwumecz z Wartą nie był specjalnie ciężki. Bytomianie w obu meczach kontrolowali sytuację. Nie było w tym wielkiej filozofii: po prostu nieźle grali w piłkę. Umiejętnie budowali akcję, widać było wyuczone schematy. Jedyne, do czego można by się przyczepić podczas meczu w Bytomiu, to skuteczność. Nieźle grający w polu Marcin Lachowski zmarnował dwie setki, dwa razy goście wybijali piłkę sprzed linii bramkowej. W drugiej połowie, nie mając nic do stracenia, zaatakowali, a gdyby wyrównali - byłoby nerwowo. Na szczęście nic takiego nie zaszło. Po ostatnim gwizdku sędziego był czas na radość, śpiewy i łzy.

- Po tym ciężkim sezonie trzeba było jeszcze raz pociągnąć z wątroby i się sprężyć. Udało się - spokojnie relacjonował Jacek Broniewicz, który z karnego strzelił jedynego gola. Trener Jacek Trzeciak też przyjmował gratulacje. - Denerwowałem się, i to bardzo. Już od dwóch tygodni się denerwuję i właściwie nie śpię. Teraz jak wrócę do domu, to walnę się na łóżko i będę dwa dni spał. Na świętowanie dużo czasu nie mam. Zaraz jadę na mistrzostwa Europy juniorów do Czech i tak spędzę mój wolny czas. A potem będziemy przygotowywać się do nowego sezonu - uśmiechał się Trzeciak.

Teraz przed Polonią kolejny ważny mecz: o licencję. Wniosek będzie rozpatrywany w czwartek. - Przygotowaliśmy dokumenty, udało nam się pospłacać zobowiązania. Wierzymy, że będzie dobrze. Polonia musi się rozwijać, przecież chcemy kiedyś wrócić do ekstraklasy - mówił prezes Łukasz Wiejacha. - Ale się denerwowałem! Nigdy tego klubu nie przestałem kochać... Dziś na meczu znów się przekonałem, że jest dla kogo pracować. Kibice są wspaniali. Ten wynik motywuje nas do dalszego wspierania Polonii - cieszy się Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Polonia Bytom - Warta Poznań 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Broniewicz (25. z rzutu karnego)

Polonia: Michalak - Trznadel, Broniewicz, Malec, Michalak - Mańkowski (80. Walesa), Grube Ż (83. Mróz), Setlak, Lachowski (70. Krysian), Michalik Ż - Cempa (64. Zieliński).

Warta: Pawłowski - Siwek (62. Fiedosewicz), Ngamayama, Onsorge, Czerniejewicz - Marciniak Ż (58. Łukaszyk), Laskowski, Brylewski (46. Goździk), Brzostowski CZ, Ciarkowski - Spławski.

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Widzów: 2154

Więcej o: