Sport.pl

Polonia z każdego zrobi dziennikarza

W Bytomiu wpadli na pomysł jak w 5 minut zostać dziennikarzem
Polonia niespodziewanie jest wiceliderem tabeli, w weekend zagra w meczu kolejki z najlepszą w kraju Wisłą Kraków.

Od sukcesów komuś najwyraźniej zagrzała się głowa. Mecz z Wisłą rozgrywany jest w Sosnowcu, kibice Polonii nie mogą w nim uczestniczyć. Co wymyślili w Bytomiu, aby obejść ten zakaz? Cytuję za stroną internetową klubu: "Redakcja oficjalnego serwisu Polonii Bytom przygotowała konkurs SMS-owy, w którym do wygrania jest akredytacja prasowa na mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Polonią Bytom. Dzięki akredytacji będzie można oglądać spotkanie z punktu widzenia dziennikarzy".

Zwycięski "dziennikarz z Bytomia" ma zagwarantowane dodatkowe atrakcje: przejazd na stadion i z powrotem, bezpłatny wstęp na mecz, przebywanie w jego trakcie w loży prasowej oraz możliwość współuczestniczenia w redagowaniu relacji live. W pakiecie także koszulka "Mistrzowie Śląska", która "pozwoli jeszcze bardziej wczuć się w rolę redaktora oficjalnego serwisu Polonii Bytom".

Coś się komuś w Bytomiu pomieszało. Według pomysłodawców konkursu, dziennikarzem może być każdy. Wysyłasz SMS i - jeśli ci się poszczęści - witamy w fachu. Ktoś próbuje ośmieszać nasz zawód. Ciekawe, jak na takie lekceważenie i jawne obchodzenie przepisów zareagują piłkarskie władze?

Może w odpowiedzi na absurd z Bytomia ogłosić konkurs SMS-owy na posadę prezesa Polonii albo choćby dyrektora klubu? To dopiero byłaby frajda!