Prezydent Bytomia dostał czek od kibiców Polonii

Finał akcji ?Stadion dla Polonii? nastąpił w gabinecie Piotra Koja.
Fani Polonii zbierali pieniądze na nową trybunę na bytomskim obiekcie przez półtora miesiąca. Na specjalnie utworzonym koncie uskładano ostatecznie 65 108 zł i 92 gr. Symboliczny czek z taką wypisaną kwotą przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Klubu Polonia wręczyli prezydentowi Bytomia Piotrowi Kojowi.

Pierwotnie kibice planowali wręczenie prezydentowi pliku banknotów 10- i 20-złotowych. Awaria systemu bankowego sprawiła jednak, że musieli zdecydować się na przelew. - Ta zbiórka to była udana forma edukacji obywatelskiej. Szkoda tylko, że nie zebrano 65 mln zł. Wtedy moglibyśmy budować nowy stadion - mówił prezydent.

- My jesteśmy z zebranej kwoty bardzo zadowoleni. Zresztą dla nas najważniejsza jest liczba osób, które przyłączyły się do akcji - mówili fani.

Na koniec krótkiego spotkania prezydent zaprosił kibiców na otwarcie nowej hali sportowej w Szombierkach. - Wolelibyśmy zaproszenie na otwarcie nowego stadionu - odparli kibice Polonii. Koj obiecał, że Urząd Miasta rozpocznie wkrótce intensywne poszukiwania prywatnego inwestora, który wziąłby udział w modernizacji obiektu przy ul. Olimpijskiej.