Zaskakujący ruch Polonii: sprawdzą byłego gracza Lecha

Szansę na angaż w bytomskim klubie ma lewy obrońca Błażej Telichowski.
25-letni zawodnik rozwiązał ostatnio, za porozumieniem stron, umowę z Polonią Warszawa. Jeszcze niedawno wydawało się, że trafi do Ruchu Chorzów, gdzie miał zastąpić Tomasza Brzyskiego. Teraz wszystko wskazuje na to, że zostanie graczem innego śląskiego klubu - Polonii Bytom.

- Telichowski to uznany piłkarz. Przed podpisaniem kontraktu chcielibyśmy go jednak sprawdzić w sparingach - mówi Damian Bartyla, prezes Polonii. Były gracz m.in. Lecha Poznań i Dyskobolii Grodzisk Wlkp. ma zagrać w meczach, które Polonia rozegra podczas zgrupowania w Turcji.

Bytomianie wyruszyli na obóz w Alanyi w nocy z wtorku na środę. Pierwszym celem ich podróży był Berlin, skąd wylecieli do Turcji. Zgrupowanie potrwa wyjątkowo długo, bo aż trzy tygodnie. W kadrze znaleźli się też inni nowi gracze: obrońca Przemysław Kotlarz (Polonia/Sparta Świdnica) oraz pomocnik Wojciech Reiman (Stal Rzeszów). W najbliższych dniach do polonistów powinien też dołączyć nowy środkowy pomocnik, który zastąpi zawieszonego Rafała Grzyba. - Ciągle napływają do nas nowe kandydatury zawodników na tę pozycję. Wkrótce dokonamy wyboru - zapowiada Bartyla.

Dodajmy, że do Bytomia nie napłynęły żadne oferty transferów dla Michała Zielińskiego (przesunięty decyzją władz klubu do Młodej Ekstraklasy) i Grzyba (zawieszony). Okazuje się, że ten drugi ma nawet bezwzględny zakaz trenowania w Polonii przez najbliższe pół roku. - Ale prywatnie może sobie wynająć trenera i z nim ćwiczyć albo 21 zawodników, by rozegrać sparing - zauważa Cezariusz Zając, dyrektor Polonii.

Ruch Chorzów ma kłopot - królestwo za lewego obrońcę »