Sport.pl

Olbrzym z Bytomia najcięższym polskim olimpijczykiem [WIDEO]

Janusz Wojnarowicz, judoka Czarnych Bytom to najcięższy sportowiec, który będzie reprezentował nasz w kraju w Londynie. Mógł być rekordzistą całych Igrzysk, gdyby nie zawodnik z wyspy Guam.
32-letni sportowiec debiutował na Igrzyskach cztery lata temu w Pekinie. Nie przebił się do strefy medalowej. W trzeciej rundzie przegrał z Uzbekiem Abdullo Tangrijewem. Ostatecznie zakończył udział w turnieju przegrywając w repasażach z Andreasem Tolzerem z Niemiec.

Teraz ma być inaczej. - Jestem dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem. Celuję w złoto. Tylko najlepsi zostają zapamiętani - podkreśla sześciokrotny medalista mistrzostw Europy.

Wojnarowicz już przed startem w Londynie pod jednym względem bije wszystkich polskich sportowców. Judoka to prawdziwy olbrzym! Przy wzroście 198 centymetrów waży około 170 kilogramów.

A bywało, że ważył więcej! W klubie brakowało ponoć wtedy wagi, która zniosłaby ciężar Wojnarowicza. Rekord judoki to ponad 180 kilogramów! Wojnarowicz z wagą nie walczy, ale wtedy postanowił się trochę odchudzić. Zrezygnował z pieczywa, soków i ulubionego napoju, czyli piwa.

W jednym z wywiadów Wojnarowicz stwierdził potem, że dieta okazała się. niewypałem, gdyż nie miał siły do pracy. Teraz judoka wrócił do sprawdzonego modelu żywieniowego. Je dużo mięsa i wędlin - dziennie około 800 gramów. Na śniadanie jajecznica z ośmiu jajek. Wojnarowicz codziennie pochłania aż 5 tysięcy kalorii! To więcej niż wskaźnik kaloryczny dla bardzo ciężko pracującego mężczyzny (4,5 tysiąca).

W polskiej reprezentacji olimpijskiej nie ma mocarzy, którzy pod względem wagi mogliby się równać z judoką. Zapaśnik Łukasz Banak waży 120 kilogramów. Młociarz Szymon Ziółkowski też około 120.

Wojnarowicz niestety nie będzie najcięższym sportowcem w Londynie. Pobije go inny judoka. Zawodnik z Wyspy Guam Ricardo Blas, który waży - bagatela! - 218 kilogramów!

Blas w PekinieCo ciekawe za najcięższego sportowca świata uchodzi amerykański sumita i uczestnik walk MMA Emmanuel Yarborough - 320 kilogramów wagi.

Musicie to zobaczyć!Wojnarowiczowi takiej wagi nie życzymy, a jako ciekawostkę przypominamy, że jego kuzynem jest kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski.

A tak prezentuje się w akcji olbrzym z BytomiaPodyskutuj o igrzyskach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka
Komentarze (5)
Olbrzym z Bytomia najcięższym polskim olimpijczykiem [WIDEO]
Zaloguj się
 • piranha11

  Oceniono 23 razy 21

  "polakjakipolak" Przestan wreszcie kacapie z tymi twoimi reklamami. ktore sa na prywatnych blogach zabronione! Ciekawe dlaczego tego tutaj NIKT nie egzekwuje?

 • gogo2012

  Oceniono 17 razy 17

  Janusz, Ognia!!!!
  Daj z siebie wszystko i będzie dobrze :)

  GO GET THEM!

 • loppe

  Oceniono 11 razy 9

  8 jajek na śnaidanie!!! ciekawe ile piw mistrz daje radę

 • seidthe

  0

  Janusz, trzymam kciuki mocno!!!!

 • juhang

  Oceniono 2 razy -2

  facet jedzie po rentę olimpijską jak się określił w jednym z wywiadów - żal mi takich sportowców które mają takie niskie pobudki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX