Sport.pl

Kaka zagra z Brazylią. Jeszcze jedna olimpijka ze Śląska!

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie swoje wielkie dni będzie miał także 1. FC Katowice. W najważniejszych zawodach sportowych weźmie bowiem udział piłkarka tego klubu Jeannette Grace Ngock Yango.
Kamerunka znalazła się w kadrze swojego kraju na igrzyska.

Jej drużynie przyjdzie rywalizować w grupie z zespołami Brazylii, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii. Pierwszy mecz - przeciwko Brazylijkom - już w najbliższą środę.

Yango znana jako "Kaka" gra dla 1. FC od pół roku. Choć ma zaledwie 19 lat to jej piłkarskie CV jest bogate. Na koncie ma już występy w Tajlandii w zespole Bangkok Thonburi Sport Club oraz w serbskim Sparatku Subotica.

Zawodniczka pochodzi z Douali, jednego z największych miast Kamerunu. Mówi aż w czterech językach. Można się z nią porozumieć po angielsku i francusku, ale posługuje się także językami douala i bassa. Jest etatową reprezentantką swojego kraju. - To dla nas olbrzymie wyróżnienie, że pierwsza piłkarka grająca w naszej lidze, która wystąpi na igrzyskach jest naszą zawodniczką. Grace jest niezwykle szybka i dynamiczna. Technicznie jest jedną najlepszych zawodniczek w całej lidze - chwali ją Adam Celder, prezes 1.FC.

"Kaka" nie ukrywa, że jej marzeniem jest gra w lidze niemieckiej. Na razie wiąże ją jeszcze kontrakt z katowickim klubem.

Kameruńska futbolistka i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka