Jeszcze jeden olimpijczyk? Jedzie do Londynu w roli sparingpartnera Janusza Wojnarowicza! [WIDEO]

W ekipie dżudoków, którzy wyjeżdżają na Igrzyska Londyn 2012, niespodziewanie jest jeszcze jeden zawodnik Czarnych Bytom. Kamil Grabowski jedzie do Wielkiej Brytanii jako... sparingpartner klubowego kolegi! O sprawie informuje dzisiejszy ?Sport?.
Janusz Wojnarowicz, dżudoka Czarnych Bytom w kategorii plus 100 kilogramów, będzie w Londynie jednym z kandydatów do medali. W sztabie szkoleniowym wylatującym na igrzyska znalazło się miejsce dla jego klubowego kolegi - Kamila Grabowskiego (waży ponad 120 kilo, mierzy 202 centymetry), który ma być sparing partnerem Wojnarowicza.

Na łamach "Sportu" sprawę wyjaśnia Przemysław Matyjaszek, były zawodnik i olimpijczyk, obecnie trener Wojnarowicza. - Teraz najcięższy zawodnik w kadrze to Tomek Adamiec, ale to raptem 73 kilogramy, więc dla Wojnarowicza żaden z Adamca pożytek. A że prezes klubu Józef Wiśniewski, członek PKOL, chciał by w przygotowaniach dżudoków Czarnych wszystko było zapięte na ostatni guzik, więc sprawił, że Kamil Grabowski włączony został do ekipy wylatującej do Londynu. W garniturze, z akredytacją. tyle, że nie wystartuje, ale będzie oficjalnym sparingpartnerem Janusza, będzie miał wstęp na salę" - wyjaśnia Matyjaszek.

W sztabie szkoleniowym kadry judo jest w sumie trzech zawodników, którzy jadą jako sparingpartnerzy naszych olimpijczyków. Poza Grabowskim są także Robert Krawczyk oraz Robert Kłys.

Więcej w dzisiejszym "Sporcie".Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka