Londyn 2012. Justyna Święty: w pogoni za Ireną Szewińską [WIDEO]

Justyna Święty, lekkoatletka AZS AWF Katowice, to jedna z najmłodszych polskich lekkoatletek na Igrzyskach Londyn 2012. Wzorem dla raciborzanki jest Irena Szewińska.
Irena Szewińska to najwybitniejsza polska lekkoatletka. Pierwsze złoto olimpijskie zdobyła w wieku osiemnastu lat. Zdobywała medale olimpijskie na czterech kolejnych Igrzyskach. Jako pierwsza kobieta na dystansie 400 metrów pobiegła w czasie krótszym niż 50 sekund. Na Igrzyskach w Montrealu ustanowiła fantastyczny rekord świata, 49, 28 sek. - Mój polski wzór do naśladowania to rekordzistka kraju w biegu na 400 metrów- Irena Szewińska. Podziwiam ją za tak znakomity wynik i dla wielu obecnie nieosiągalny. Chciałabym kiedyś przynajmniej w niewielkim stopniu zbliżyć się do jej osiągnięć - mówi Justyna Święty, która jest debiutantką na obecnych igrzyskach w Londynie.

19-letnia lekkoatletka została powołana do reprezentacji na Londyn 2012 jako uczestniczka naszej sztafety 4x400 metrów. To druga obok płotkarza Artura Nogi wychowanka Victorii Racibórz, absolwentka tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Od roku jest zawodniczką AZS AWF Katowice.

Do Londynu jedzie w roli debiutantki. - Będziemy dążyły z dziewczynami do poprawienia naszego najlepszego wyniku w tym sezonie (3.29.33). Jeśli każda z nas da z siebie 110 procent to jesteśmy w stanie to osiągnąć i zakończyć swoje pierwsze Igrzyska pozytywnym akcentem - zapowiada.Justyna Święty, Irena Szewińska, Londyn 2012

Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka