Londyn 2012. Cały Rybnik trzyma kciuki za Mariusza Prudela. Nasz flegmatyk może mieć medal

Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek - duet naszych siatkarzy plażowych powalczy w poniedziałkowy wieczór o awans do strefy medalowej Igrzysk. W Rybniku organizują z tej okazji olimpijską strefę kibica - w karczmie.
Rywalami Polaków będą Brazylijczycy - mistrzowie świata Alison Cerutti i Emanuel Rego. - Z grona par, jakie pozostały w rywalizacji o medal Brazylijczycy są zdecydowanie najmocniejsi - uważa Lech Kowalski, trener TS Volley Rybnik - klubu, który reprezentuje Prudel.

To właśnie Kowalski był pierwszym szkoleniowcem śląskiego olimpijczyka w siatkówce plażowej. - Zawsze mu powtarzałem: Talentu masz dużo. Pracuj, a sukcesy przyjdą same. I co? Nie miałem racji? - uśmiecha się.

Prudel nie od razu chciał zostać siatkarzem. - Pamiętam, że mocno ciągnęło go na boisko piłki nożnej. Z tego co wiem to rozpoczął nawet treningi w Naprzodzie Rydułtowy - mówi Kowalski.

Początkowo Prudel łączył grę w siatkówkę na plaży także z halową odmianą tego sportu. Pomógł TS Volley awansować do drugiej ligi. - Rybnik to kolebka siatkówki plażowej na Śląsku. Mariusz polubił ten sport. Budował dzięki niemu technikę, sprawność i wytrzymałość przed sezonem na hali, a z czasem przerzucił się tylko na grę na piasku - mówi trener.

"Prudi" - bo tak mawiają na śląskiego siatkarza znajomi - jest absolwentem II liceum ogólnokształcącego w Rybniku im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Kowalski podkreśla, że to niezwykle spokojny człowiek. - Nasz flegmatyk. Tej rangi turnieje wygrywa się głową, a Mariusz jest pod tym względem bardzo mocny. Nie rozpamiętuje słabszych akcji. Nie cieszy się zbyt długo po zdobytych punktach. Koncentruje się przede wszystkim na tym co przed nim - ocenia Kowalski.

Z okazji ćwierćfinałowego spotkania w Rybniku organizują specjalną olimpijską strefę kibica. Ta powstanie w Karczmie Sękatej. - Zapraszamy wszystkich chętnych. Sam oceniam szanse Polaków i Brazylijczyków 50 na 50. Nasz flegmatyk może mieć medal - uśmiecha się Kowalski.

Początek meczu o godzinie 19.

Ruch i inni... Cały sport na Śląsku na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka