Londyn 2012. Lekkoatletyka. Debiutantka z Raciborza - najładniejszą olimpijką ze Śląska? [ZDJĘCIA]

Ma ledwie 19 lat i zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich. Na razie bije wiele rywalek z bieżni pod względem urody. Przedstawiamy Justynę Święty, lekkoatletkę z Raciborza.
19-letnia lekkoatletka została powołana do reprezentacji na Londyn 2012 jako uczestniczka naszej sztafety 4x400 metrów. To druga obok płotkarza Artura Nogi wychowanka Victorii Racibórz, absolwentka tamtejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Od roku jest zawodniczką AZS AWF Katowice. - Moja przygoda ze sportem zaczęła się, gdy w szóstej klasie podstawówki pojechałam na zawody do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w biegach na 400 metrów. Tam zajęłam drugie miejsce, a jeden z trenerów zaprosił mnie na zajęcia sportowe do Raciborza raz w tygodniu. I tak się zaczęło - opowiada zawodniczka.

Największe marzenie młodej lekkoatletki? - Moim największym marzeniem było zawsze wystąpienie na igrzyskach olimpijskich i teraz to się spełnia. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, chciałabym na pewno dążyć do tego, aby w przyszłości wystartować na takiej imprezie indywidualnie i powalczyć z najlepszymi na świecie - zapowiada.

Na swoim profilu na facebooku Justyna zamieściła taki cytat: "'Jeśli potrafisz sobie coś wyobrazić, potrafisz to też osiągnąć . Jeśli potrafisz sobie coś wymarzyć, to twoje marzenie stanie się rzeczywistością."Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka