Londyn 2012. Anita Włodarczyk wicemistrzynią olimpijską. Część srebra także dla Sosnowca!

Anita Włodarczyk zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu młotem. A dlaczego z medalu cieszą się też w Sosnowcu. Mało kto wie, że znakomita zawodniczka reprezentowała też w czasie kariery barwy Płomienia.
O zagłębiowskim epizodzie medalistki olimpijskiej opowiadał nam Jacek Markowski, dyrektor i klubowy trener Płomienia. - Występowała w naszych barwach w lidze lekkoatletycznej. Wypożyczaliśmy ją z AZS-u Poznań, który nie startował w lidze. Anita rywalizowała wtedy o miejsce w składzie z naszą Magdą Mirek. Często przegrywała. Niestety, Magda nie wytrwała i dziś może tylko żałować, że to Anita, a nie ona jest najlepsza na świecie - mówił Markowski.

Włodarczyk łączy z Sosnowcem i zawodnikami Płomienia jeszcze jedno - trudne warunki, w których budowała formę. Przed laty znakomita kulomiotka trenowała pod mostem w Poznaniu. Zawodnicy Płomienia - gdy stadion lekkoatletyczny przy ulicy Mireckiego był jeszcze w budowie - też przenieśli się w mało przyjazne sportowcom miejsce. - W czasie przebudowy obiektu zostaliśmy bezdomni. Szukaliśmy bieżni, skoczni czy koła do rzutów na szkolnych boiskach, ale okazało się, że niczego takiego w Sosnowcu nie ma! Przygarnął nas w końcu Stadion Ludowy. Koło do rzutów rzeczywiście powstało w nieciekawym miejscu. To był teren przeznaczony pod budowę aquaparku. W okolicznych krzakach wciąż leży kilka naszych młotów i dysków, których nigdy nie udało się znaleźć. Chętnych zapraszam na poszukiwania - opowiadał "Gazecie" Markowski.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka