Dziś maraton w Londynie: Czy lekkoatleta z Bystrej powstrzyma gwiazdę igrzysk? [WIDEO]

Dziś zakończenie igrzysk paraolimpijskich. W maratonie zobaczymy Polaka Tomasza Hamerlaka, który chce powstrzymać gwiazdę igrzysk Davida Weira. Piekielnie trudne zadanie.
Dziś na zakończenie igrzysk paraolimpijskich w Londynie wielkie wydarzenie lekkoatletyczne - maraton. O 11.30 miejscowego czasu (12.30 w Polsce) wystartują prawdziwe gwiazdy igrzysk na swoich specjalnych pojazdach, które często są warte tyle co dobre samochody.

Faworytem do złota jest bohater gospodarzy - Anglik David Weir. 33-letni zawodnik ma już na swoim koncie złoty hat-trick - wygrywał wyścigi na 800, 1500 i 5000 metrów! Wszystko w wielkim stylu, przy szalejącej publiczności gospodarzy.

W maratonie mamy swojego reprezentanta to Tomasz Hamerlak z Bystrej koło Bielska-Białej. Nasz zawodnik chce powstrzymać gwiazdę gospodarzy, chce zdobyć medal. W kwietniu w tradycyjnym Londyńskim Maratonie Weir był pierwszy, Hamerlak szósty. Ale różnice na mecie były minimalne, Polaka od Anglika dzieliło ledwie kilka sekund. Hamerlak ma już w dorobku medal igrzysk paraolimpijskich w maratonie - brąz zdobył przed ośmiu laty w Atenach. Czy Polak ma szansę na podium? Dziś około godziny 14 wszystko będzie jasne.Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka