Sport.pl

Czwarte złoto fenomenalnego Davida Weira. Bohater Anglii wygrał maraton na koniec igrzysk!

Czwarte złoto igrzysk paraolimpijskich zdobył dziś Anglik David Weir. Polak Tomasz Hamerlak zajął w stojącym na znakomitym poziomie maratonie dobrą ósmą pozycję.
Dziś zakończenie igrzysk paraolimpijskich. W południe cała sportowa Wielka Brytania wstrzymała oddech, bo wtedy w maratonie wystartował jeden z bohaterów igrzysk - Anglik David Weir. 33-letni niepełnosprawny lekkoatleta zdobył w ciągu ostatnich kilku dni już trzy złote medale (na 800, 1500 i 5000 metrów), a maraton miał ukoronować olimpijski występ. Na starcie w gronie faworytów do medali był też Polak Tomasz Hamerlak, brązowy medalista w maratonie sprzed ośmiu lat z Aten. Faworyci nie zawodzili od samego początku. Dość szybko powstała sześcioosobowa grupa uciekinierów (Weir, Hamerlak, dwóch Japończyków Hokinoue i Hanaoka, Szwajcar Hug i Australijczyk Fearnley). W połowie wyścigu ta grupa miała około trzydziestu sekund przewagi nad goniącym ich peletonem. Niespodziewanie po 35 kilometrach na czele wyścigu znalazł się Japończyk Masazumi Soejima, który w pojedynkę najpierw dogonił uciekających faworytów, a potem objął prowadzenie! Maraton zdaniem komentatorów stał na bardzo wysokim poziomie, a finisz był porywający. Wygrał Weir przed Szwajcarem Marcelem Hugiem i Australijczykiem FearnLeyem. Hamerlak zajął ostatecznie dobrą ósmą pozycję!

Więcej o:
Kto ma rację w wymianie zadań między Włoszczowską i Szurkowskim?
Włoszczowska
Szurkowski
Ile medali zdobędzie Polska?
Londyn 2012 czy Euro 2012?
igrzyska
piłka
Komentarze (5)
Czwarte złoto fenomenalnego Davida Weira. Bohater Anglii wygrał maraton na koniec igrzysk!
Zaloguj się
  • cezar85

    Oceniono 4 razy -4

    Weir trenuje z kolarzami, więc wynik mógł być tylko jeden - myktyn nie pozbędzie sie kompleksów,nieważne w jak drogim dresie by nie wystąpiła

  • derfidel

    Oceniono 17 razy -13

    co to za syf? może wyścigi na rękach? a może warcaby dla niewidomych? albo piłka nozna dla pijanych lub tenis dla naćpanych? po co na siłę wciskacie ludziom info o ludziach o których przez następne 4 lata nawet nikt sie nie zająknie? po co ta obłuda? fałsz? niech se grają i biegaja kogo to obchodzi? pobili jakiś rekord świata NORMALNYCH? nie!!!!!!!!!!!!!!! więc co to za osiągnięcia? w ich kategorii??????????? no jaja jakieś! no to spokojnie można robić olimpiadę dla sterydziarzy. w swoich kategoriach będą najlepsi. niesamowity weir!!!! normalnie niesamowicie jeździ na wózku! no czad! chwała mu za upór i determinację ale tyle o tym i nic ponad to! to jest sport ludzi kalekich i upośledzonych! po co pompowac ten śmierdzący balon?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX