Puchar Polski. Śląsk już w 1/8 finału. Podbeskidzie walczy z GKS Bełchatów

We wtorek i w środę odbywają się ostatnie mecze 1/16 finału Pucharu Polski. Lider tabeli ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał w Brzesku z Okocimskim 3:1. Podbeskidzie łatwo ograło GKS Bełchatów. Losowanie par 1/8 finału odbędzie się w piątek.
Wtorek

Okocimski Brzesko - Śląsk Wrocław » 1:3 (0:2)

Okocimski stracił gola już w pierwszej minucie. I to w jakich okolicznościach. Bramkarz strzelił gola samobójczego głową, po dośrodkowaniu własnego obrońcy! Dawid Mieczkowski bał się łapać piłkę zagraną wysokim lobem, przez kolegę. zdecydował się wybijać ją głową, ale zamiast do przodu... uderzył do tyłu. Nie pomogło mu, że Okocimski gra pod słońce.

W 13. minucie było już 2:0 dla ekstraklasowca. Obrona Okocimskiego w łatwy sposób dała się ograć. Mateusz Cetnarski podał do stojącego przed pustą bramką Johana Voskampa, który pokonał Mieczkowskiego.

Śląsk nie atakował zbyt intensywnie, ale w pełni kontrolował przebieg meczu. Dopiero pod koniec pierwszej połowy Okocimski dłużej utrzymał piłkę w okolicy pola karnego rywali, ale nie zagroził gościom. Problemem dla wrocławian może być uraz napastnika Johana Voskampa. Holender nie ukończył pierwszej połowy, musiał zostać zmieniony.

W drugiej połowie gospodarze odważniej zaatakowali. W efekcie kontaktowego gola strzelili Michał Oświęcimka, który wykorzystał podanie wzdłuż linii końcowej.

Wszystko na niecałe dziesięć minut przed końcem meczu rozstrzygnął Rok Elsner, który w indywidualnej akcji minął bramkarza i strzelił trzeciego gola.

Podbeskidze Bielsko-Biała - GKS Bełchatów » 3:0 (3:0)

To mecz Roberta Demjana. Rozstrzygnął się w pierwszej połowie. Szybki atak skrzydłem, dośrodkowanie do Malinowskiego i pomocnik Podbeskidzia dał gospodarzom prowadzenie już w 3. minucie. Po kwadransie Demjan już sam wykończył akcję swojego zespołu. Na linii pola karnego obrócił się z piłką i nie dał szans bramkarzowi. Niedługo później znów asystował. Strzelcem gola był Mariusz Sacha.