Sport.pl

Jeden z najlepszych strzelców w historii ekstraklasy gotowy na Podbeskidzie. Wynik Gerarda Cieślika zagrożony

Tomasz Frankowski, napastnik Jagiellonii Białystok chce w tym sezonie strzelić minimum dziesięć bramek. Czy zacznie trafiać już w sobotnim meczu (początek o godzinie 13.30) z zespołem z Bielska-Białej?
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


38-letni Frankowski strzelił dotąd w elicie 162 bramki. W rankingu najlepszych strzelców w historii ekstraklasy zajmuje czwarte miejsce. Od trzeciego, legendy Ruchu Chorzów, Gerarda Cieślika, dzieli go tylko pięć trafień. - Cel zawsze pozostaje niezmieniony: pięć bramek na rundę, czyli dziesięć na sezon, a co więcej to bonus i na tym chciałbym się skoncentrować - mówi przed meczem z Podbeskidziem Frankowski, który w poprzednim sezonie zdobył 15 goli.

"Franek" debiutował w ekstraklasie w roku 1992. - Mega, mega szybko to minęło. Jest co wspominać, ale jeszcze nie zawieszam butów na kołku. Historia historią, ale powspominamy sobie wkrótce. Teraz jest robota do wykonania i trzy trudne mecze u siebie, bo każdy kibic liczy już punkty. Pamiętajmy jednak, że w zeszłym sezonie, kiedy przyjechało tu Podbeskidzie, to dość pewnie wygrało (w grudniu ubiegłego roku było 2:0 dla bielszczan - przyp. red) - przypomina Frankowski.

- Będąc zawodnikiem Wisły Kraków, nigdy nie lubiłem grać dwóch meczów z rzędu u siebie, ponieważ wiedziałem, że jeden się wygrywa, a drugi często remisuje - przestrzega Frankowski. - Nie upatrywałbym więc nas jako faworytów w tych spotkaniach, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, że po trzech miesiącach przerwy spragnieni kibice chcieliby zobaczyć na naszym dobrym i równym boisku kawałek dobrego futbolu. Na pewno chcielibyśmy sezon rozpocząć od zwycięstwa, a o Górniku Zabrze będziemy myśleli później - dodaje.

Więcej o strzeleckich wyczynach Frankowskiego w oficjalnym serwisie białostockiego klubu.

Więcej o:
Skomentuj:
Jeden z najlepszych strzelców w historii ekstraklasy gotowy na Podbeskidzie. Wynik Gerarda Cieślika zagrożony
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX