Zawstydzający rekord Podbeskidzia. Najgorsi w Europie!

Wyjazdowe spotkanie z GKS-em Bełchatów (1:2) było dla Podbeskidzia Bielsko-Biała 15 kolejnym ligowym meczem bez zwycięstwa.
Fatalna passa trwa już od 24 marca, gdy "Górale" uporali się na wyjeździe z Lechią Gdańsk (3:2). W 2012 roku zawodnicy z Bielska-Białej wygrali tylko w trzech meczach z Widzewem Łódź, Zagłębiem Lubin i właśnie Lechią.

Portal SportSlaski.pl postanowił sprawdzić, czy jest w Europie ligowiec, który czeka na wygraną dłużej. Okazuje, że w kontynentalnej części Europy Podbeskidzie jest rekordzistą!

"Dłużej od bielszczan na zwycięstwo czekają tylko kibice północnoirlandzkiego Donegal Celtic. Ostatni zespół ekstraklasy Ulsteru nie może wygrać od 19 meczów, a ostatni raz zdołał kogoś pokonać 20 marca 2012 roku, a więc ledwie o cztery dni wcześniej, niż Podbeskidzie. Oznacza to, że w kontynentalnej Europie nikt nie czeka na zwycięstwo dłużej niż kibice "Górali" - pisze portal.

Kibice Donegal Celtic już pewnie zapomnieli, kiedy tak zapamiętale walili w bębny...Dodajmy, że dłuższą serię bez wygranej ma estońska drużyna Tallinna Kalev, która nie może zdobyć trzech punktów już od 23 spotkań. Tyle że Estończycy ostatni raz cieszyli się z wygranej "nie tak dawno", bo 12 maja.

Fatalna seria Podbeskidzia prawdopodobnie przesądzi o zakończeniu współpracy z trenerem Robertem Kasperczykiem. Podbeskidzie zwołuje w poniedziałek specjalną konferencję prasową.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »