Prezes sprawdzał ich w... Jagiellonii. Teraz zagrali w Podbeskidziu Bielsko-Biała

W ramach sobotniego treningu piłkarze Podbeskidzia rozegrali wewnętrzną grę kontrolną. Dariusz Kubicki, nowy trener drużyny z Bielska-Białej, po raz pierwszy mógł przyjrzeć się niemal wszystkim zawodnikom przedostatniej drużyny ekstraklasy.
Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »


"W wewnętrznej grze kontrolnej złożonej z dwóch części po 35 minut każda uczestniczyli niemal wszyscy zawodnicy kadry Podbeskidzia. Zabrakło chorego Dariusza Pietrasiaka, za to pojawiła się grupa testowanych piłkarzy, jak Bartosz Biel, Łukasz Spławski, Michał Steć, Marcin Adamek oraz bramkarz Krzysztof Baran. Szansę pokazania się dostał również obrońca Mariusz Mikoda, wypożyczony minionej jesieni do bialskiej Stali, oraz młodzież - Damian Nowak, Mateusz Janeczko i Dawid Nagi. Po kontuzji do gry powrócił z kolei Bartłomiej Konieczny" - informuje internetowa strona Podbeskidzia.

Warto dodać, że 22-letni Baran i 21-letni Steć to zawodnicy Jagiellonii (ten drugi ostatnio był wypożyczony do Pogoni Siedlce), w której jesienią obecny prezes Podbeskidzia Wojciech Borecki był wiceprezesem ds. szkolenia. Z kolei 19-letni Biel (Tur Turek), który występuje w reprezentacji Polski prowadzonej przez trenera Janusza Białka, i 22-letni Spławski (Nielba Wągrowiec) pod koniec listopada byli testowani w klubie z Białegostoku.

Piąty z testowanych zawodników, 26-letni Marcin Adamek, to starszy brat Kamila, który od lata gra w Podbeskidziu.

Mecz wygrała drużyna "czerwonych", dla której dwa gole zdobył Mateusz Janeczko. Dla "niebieskich" trafił Mariusz Mikoda.

- Nie traktuję tej gry jak typowego meczu, ale bardziej w kategoriach spostrzeżenia możliwości zawodników pod względem technicznym, biegowym, ruchowym. Nie wszystkich znałem, część grających piłkarzy była zaproszonych na testy. Na pewno jestem mądrzejszy po tym, co zobaczyłem, i pełen zapału do pracy, by jak najszybciej wyselekcjonowała się grupa zawodników, z którą będziemy pracowali - ocenił Kubicki.

"Czerwoni": Baran - Nagi, Konieczny, Byrtek, Gołuch, Malinowski, Nather, Kołodziej (M. Adamek), Biel, K. Adamek (Janeczko), Demjan (Nowak).

"Niebiescy": Zajac - Mikoda, Dancik, Piter-Bucko, Sokołowski, Chmiel, Łatka, Reiman, Steć, Ziajka (Pawela), Spławski.