Piękne bramki GKS-u Katowice. GieKSa wygrała z Podbeskidziem [ZDJĘCIA i WIDEO]

Dla obu drużyn sparing w Bielsku-Białej był pierwszym w trakcie zimowych przygotowań.
Sobotnie zawody lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko zdobyli gola. Jego autorem był były pomocnik GieKSy Damian Chmiel, który dobrze wykonał rzut wolny.

GieKSę wyprowadzili na prowadzenie Grzegorz Fonfara i Deniss Rakels, który popisali się świetnymi uderzeniami z dystansu. Trzeciego gola dołożył strzałem głową Adrian Napierała.

Rozmiary porażki Górali zmniejszył w końcówce Fabian Pawela.

W Podbeskidziu wystąpili sprawdzani Krzysztof Baran (Jagiellonia Białystok), Słowak Libor Hrdlicka (Rużomberok), Tomasz Górkiewicz (Polonia Bytom) i Jakub Zieliński (Mazur Karczew).

W GKS-ie testowani byli Czech Tomas Vrt'o (Banik Ostrawa), Ghanijczyk Frank Adu Kwame (LZS Piotrówka), Bartosz Nowak i Dominik Sadzawicki (obaj Gwarek Zabrze), Sławomir Duda (Przebój Wolbrom) i Łukasz Budziłek (GKS Bełchatów).

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 2:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Chmiel (2.), 1:1 Fonfara (12.), 1:2 Rakels (55.), 1:3 Napierała (65.), 2:3 Fabela (85.)

Podbeskidzie: (I połowa) Baran - Sokołowski, Pietrasiak, Konieczny, Górkiewicz - Adamek, Nather, Piter-Bucko, Malinowski, Chmiel - Demjan; (II połowa) Hrdlicka - Nagi, Byrtek, Dancik, Górkiewicz - Ziajka, Łatka, Gołuch, Janeczko - Zieliński, Pawela.

GKS: (I połowa) Budziłek - Farkas, Kamiński, J. Kowalczyk, Adu - Vrt'o, Duda, Fonfara, Pitry, Sadowski (32. Goncerz) - A. Kowalczyk; (II połowa): Wierzbicki - Sadzawicki, Cholerzyński, Napierała, Chwalibogowski (85. P. Mazurek) - Czerwiński, M. Mazurek, Nowak, Wołkowicz, Goncerz (62. Sobotka) - Rakels.