Sport.pl

Pomocnik Podbeskidzia Bielsko-Biała nie chce wzorować się na Cristiano Ronaldo

Daniel Bujok, 18-letni pomocnik Podbeskidzia Bielsko-Biała, liczy, że już w najbliższej kolejce zadebiutuje w meczu Ekstraklasy.
Bujok został włączony do kadry pierwszej drużyny jeszcze za czasów trenera Dariusza Kubickiego. Umiejętności i zaangażowanie piłkarza docenia również Czesław Michniewicz, który obecnie odpowiada za wyniki "Górali".

W ostatniej kolejce - gdy Podbeskidzie grało z Koroną Kielce - 18-latek po raz pierwszy znalazł się w meczowej kadrze zespołu z Bielska-Białej. Na boisko jednak nie wszedł.

- Zdarzyła się niefortunna sytuacja, bo Bartek Konieczny złapał kontuzję i musiał zejść z boiska. Myślę, że gdyby nie to, to ta ostatnia zmiana byłaby moja i miałbym debiut już za sobą - mówi piłkarz.

- Najlepiej gra mi się na boku pomocy, tam mogę wykorzystać moją szybkość, a czy to lewa, czy prawa strona, to już nie robi mi różnicy - dodaje.

Bujok to bratanek Jarosława, który zaliczył siedem meczów w Ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław. Zawodnik Podbeskidzia ma jednak innych sportowych idoli.

Zawodnik Podbeskidzia na treningach podpatruje przede wszystkim Damiana Chmiela i Marcina Wodeckiego. Ceni też Jakuba Koseckiego z Legii Warszawa. Z graczy światowej klasy Bujok na pierwszym miejscu stawia Cristiano Ronaldo. - Każdy zawodnik ma jakiś swój styl i nie wolno się tak bardzo zapatrywać tylko na jednego - odpowiada. 

Kto jest najlepszym prezesem klubu piłkarskiego na Śląsku?
Więcej o:
Komentarze (1)
Pomocnik Podbeskidzia Bielsko-Biała nie chce wzorować się na Cristiano Ronaldo
Zaloguj się
  • pendragon11

    Oceniono 3 razy 3

    "Młodszy brat Jaroslawa". Chyba, że Kaczyńskiego, bo na pewno nie Jarka Bujoka. Pan redaktor lepiej dobrze sprawdzi powiązanie rodzinne między Jarkiem, a Danielem, bo nie do końca jest tak jak napisano.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX