Robert Demjan znowu w Podbeskidziu Bielsko-Biała

Podbeskidzie Bielsko-Biała dopina szczegóły transfery Roberta Demjana. Słowak był w barwach ?Górali? królem strzelców Ekstraklasy.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

32-letni Demjan ma we wtorek dołączyć do zespołu Podbeskidzia, które przygotowuje się do sezonu w Kamieniu koło Rybnika.

- Czekamy jedynie na potwierdzenie, że Demjan rozwiązał kontrakt z belgijskim klubem Waasland-Beveren i jest wolnym zawodnikiem. Wtedy będziemy mogli porozumienie sfinalizować. Powinno się to udać jeszcze w tym tygodniu - powiedział prezes Podbeskidzia Wojciech Borecki.

Klub spod Klimczoka wzdycha do Demjana niemal od chwili, gdy ten opuścił Podbeskidzie. Działo się to po sezonie 2012/13, gdy napastnik z Lewoczy został królem strzelców rozgrywek (14 bramek), a także wybrano go najlepszym zawodnikiem Ekstraklasy.

Demjan zdecydował się wtedy na przeprowadzkę do Belgii, gdzie związał się z Waasland-Beveren. W Belgii grał jednak przeciętnie (strzelił jedną bramkę), często był tylko zmiennikiem.

Podbeskidzie chciało go ściągnąć na powrót do Polski już w trakcie minionego sezonu. Wtedy się nie udało, ale teraz wszystko jest na dobrej drodze.

Klub z Bielska-Białej informuje ponadto, że przedłużył umowę z Mateuszem Janeczko. Jednocześnie 20-letni pomocnik został jednak wypożyczony do pierwszoligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

Ciekawe informacje dotyczą też nowych strojów Podbeskidzia. Portal bielsko.biala.pl informuje, że "Górale" prawdopodobnie zagrają w koszulkach w pasy.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>