Ambitne plany Podbeskidzia. W Bielsku-Białej chcą grupy mistrzowskiej!

Podbeskidzie Bielsko-Biała nie chce - tak jak było to w ostatnich sezonach - tylko bronić się przed spadkiem.
Jesteś kibicem z Bielska-Białej? Dołącz do nas na Fejsie! >>

"Górale" z sukcesami kończyli dramatyczne boje o utrzymanie w ekstraklasie, ale teraz chcą czegoś więcej. - Celem jest pierwsza ósemka. Nie boję się tego powiedzieć, choć oczywiście boisko wszystko weryfikuje. Piłka uczy pokory i trzeba to w ten sposób traktować. Plan jednak jest planem i postaramy się wszyscy wspólnie go realizować. Małymi kroczkami podnosimy poziom zarówno sportowy, jak i organizacyjny - mówi prezes Wojciech Borecki.

Nieco ostrożniejszy jest trener Leszek Ojrzyński, który po długich negocjacjach przedłużył kontrakt z klubem. - Musimy po raz kolejny pokazać, że jesteśmy dobrym, walecznym zespołem, tak jak to było w minionym sezonie. Chcemy punktować w każdym meczu, ale też z pokorą do tego wszystkiego podchodzimy. Dodatkową motywacją dla mnie, dla drużyny jest to, że w zeszłych latach ta runda jesienna była - można powiedzieć - mniej atrakcyjna. Przede wszystkim punktowo nie wyglądało to za dobrze i teraz trzeba będzie pokazać się z jak najlepszej strony, aby zająć jak najlepsze miejsce. Mogę obiecać, że będziemy grać ambitnie, godnie reprezentować miasto, sponsorów. A do którego miejsca nas to zaprowadzi? Na tę odpowiedź trzeba będzie poczekać - stwierdził.

Wśród letnich transferów na pierwszy plan wybija się sprowadzenie do Bielska-Białej Roberta Demjana. Słowak, który ostatnio grał w Waasland-Beveren, dwa lata temu był już zawodnikiem "Górali" i zyskał wtedy status najlepszego piłkarza ekstraklasy. - To, że tu wróciłem, w dużej mierze jest zasługą pana prezesa. Byłem z nim w stałym kontakcie, co na pewno wpłynęło na kwestię mojego powrotu do Bielska-Białej - mówi Demjan.

Dodajmy, że umowę sponsorską z klubem przedłuży jego ważny udziałowiec, czyli Murapol. Na dodatek nowym sponsorem głównym klubu została firma Bielbet, zajmująca się produkcją systemów odwodnień liniowych. Jej reklama znajdzie się na... tylnej części spodenek piłkarzy Podbeskidzia.

W następnym sezonie Podbeskidzie znów będzie bronić się przed spadkiem? Podyskutuj na Facebooku >>