Ruch Chorzów rozbity przez Podbeskidzie w Bielsku-Białej. Maciej Korzym bohaterem

W meczu dwóch drużyn, które nie zdobyły dotąd punktów, Podbeskidzie rozbiło Ruch Chorzów. Graczem spotkania Maciej Korzym, który ledwie trzy dni wcześniej podpisał kontrakt z klubem z Bielska-Białej
Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

W Bielsku-Białej mecz jubileuszy i rekordów. Podbeskidzie, które w ekstraklasie debiutowało przed trzema laty, w niedzielę rozgrywało swój setny mecz na tym poziomie! Z tej okazji kibicom podarowano sto piłek.

Jednak rekordy Podbeskidzia blakły tego popołudnia przy wyczynach dwóch zawodników z Chorzowa. Łukasz Surma pojawił się w pierwszym kładzie Ruchu, a to oznaczało, że pobił niezwykły rekord ligowy Marka Chojnackiego. 37-letni gracz niebieskich został samodzielnym rekordzistą polskiej ligi pod względem liczby występów. W niedzielne popołudnie wybiegł na boisko ekstraklasy po raz 453!

Z kolei Marek Zieńczuk rozgrywał z kolei 350. ligowy występ. Pochodzący z Gdańska pomocnik piłkarskie występy zaczynał jeszcze w połowie lat 90.

Mecz był oczywiście ważniejszy niż jubileusze. Obie drużyny w dwóch pierwszych kolejkach nie zdobyły nawet punktu i w niedzielę celem nadrzędnym było zwycięstwo.

Podbeskidzie po cichu liczyło na wykorzystanie zmęczenia chorzowian pucharowym występem w duńskim Esbjerg. Dodatkowym atutem trenera Ojrzyńskiego miał być zakontraktowany za duże pieniądze były napastnik Korony Kielce Maciej Korzym, który zadebiutował w wyjściowej jedenastce Górali. W 15. minucie Korzym miał pierwszą dobrą okazję na zdobycie gola, ale nie trafił dobrze piłkę i fatalnie spudłował. W pierwszej części meczu za bohaterów obu drużyn można uznać bramkarzy. Najpierw Krzysztof Kamiński (7 min.) efektowną paradą wybronił strzał Macieja Iwańskiego z rzutu wolnego. W 29. minucie z kolei debiutujący w bramce Podbeskidzia Michal Pesković świetnie obronił strzał Michała Szewczyka, który był w sytuacji sam na sam.

Od początku drugiej połowy nad stadionem w Bielsku zgromadziły się czarne burzowe chmury, wzmógł się silny wiatr, a Podbeskidzie przystąpiło do szturmu. Już w 46. minucie bielszczanie mogli prowadzić, ale po dośrodkowaniu Patejuka Chrapek nie sięgnął piłki. 150 sekund później gospodarze już prowadzili - Korzym w zamieszaniu podbramkowym wykazał najwięcej zimnej krwi i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki!

Ofensywa Górali nie ustawała. W 59 minucie Górkiewicz z bliska dołożył nogę, a asystę zaliczył Korzym, który przedłużył głową piłkę po centrze z rogu. Trzy minuty później gospodarze prowadzą już 3:0, tym razem Kamińskiego głową pokonał Chmiel!

To był niespełna kwadrans, który przesądził o wyniku spotkania i pozbawił nadziei zespół z Chorzowa.

To pierwsza wygrana Podbeskidzia z Ruchem w ekstraklasie. W poprzednich sezonach Górale pod Klimczokiem z niebieskimi przegrywali bądź w najlepszym razie remisowali. Niebiescy zostali czerwoną latarnią tabeli ekstraklasy.