Z remisu Podbeskidzia najbardziej ucieszyli się w... Zabrzu [ZDJĘCIA]

Beniaminek rozczarował w Bielsku-Białej i już nie jest liderem Ekstraklasy. Ekipa z Bełchatowa po przeciętnym spotkaniu z najwyższym trudem zremisowała z Podbeskidziem.
Piłkarze GKS-u Bełchatów byli liderem po czterech kolejkach, ale w pierwszej połowie meczu w Bielsku-Białej zespół trenera Kamila Kieresia w niczym nie przypominał niepokonanej ekipy, która wcześniej ograła m.in. Legię Warszawa i Śląsk Wrocław.

Gospodarze, którzy wygrali dwa ostatnie mecze, dość szybko narzucili swój styl i gra toczyła się w pobliżu bramki Arkadiusza Malarza.

W 17. min dobrym uderzeniem popisał się Maciej Iwański, ale bramkarz GKS-u był na miejscu. Dwie minuty później Marek Sokołowski próbował zaskoczyć rywali, ale znów lepszy był Malarz.

W 31. min najlepszą okazję miał Tomasz Górkiewicz, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę! Dobitka Macieja Korzyma padła łupem bramkarza.

O przewadze miejscowych świadczy też statystyka po I połowie - Górale oddali w tym okresie aż dziewięć strzałów (w tym cztery celne), a przyjezdni ledwie dwa razy strzelali, ani razu w światło bramki!

Po przerwie trener gospodarzy Leszek Ojrzyński wpuścił na boisko dwóch ofensywnych zawodników. I właśnie ten duet w 72. min zdecydował o prowadzeniu Podbeskidzia - Piotr Malinowski podał do Sylwestra Patejuka, a ten lewą nogą pokonał bramkarza GKS-u.

Ruszyła nowa edycja Wygraj Ligę z pulą nagród 20 000 złotych »

Ta bramka jednak nie zmieniła obrazu tego nudnego i stojącego na przeciętnym poziomie meczu. Bełchatowianie, którzy mieli tego dnia problem z trafieniem w światło bramki, w końcu to zrobili. W 83. min Michał Mak trafił w słupek, ale dobitka Rosjanina Pawła Komołowa wylądowała już w siatce.

Miejscowi mieli jeszcze piłkę meczową w ostatnich minutach gry, ale strzał Dariusza Pietrasiaka zamiast do siatki trafił w bramkarza rywali.

Taki wynik meczu z radością przyjęto w... Zabrzu, bo dzięki stracie punktów przez bełchatowian śląska ekipa jest liderem Ekstraklasy po pięciu kolejkach.