Podbeskidzie Bielsko-Biała zyskało stałą bazę treningową

Podbeskidzie Bielsko-Biała i Pasjonat Dankowice współpracują od wielu lat, w środę zostało to zapisane w sposób formalny.
Prezes Podbeskidzia Wojciech Borecki podpisał trzyletnią umowę o korzystanie z bazy treningowej w Dankowicach. "Górale" od dawna korzystają z obiektu w Dankowicach. Umowa daje im gwarancje korzystania na wyłączność z dwóch boisk z naturalną nawierzchnią oraz zaplecza m.in. z szatniami i pralnią.

- Dotychczas przygotowanie boisk do treningu było po stronie Pasjonata, teraz wzięliśmy to na siebie, zostali zatrudnieni ludzie, którzy będę o te boiska dbać - mówi prezes Borecki.

Borecki ma nadzieję, że w ciągu tych trzech lat powstanie plan budowy bazy treningowej w Bielsku-Białej i wtedy zespół już na stałe przeniesie się na swoje.

Pojawił się również pomysł połączenia drugiej drużyny Podbeskidzia z Pasjonatem. - Dałoby nam to możliwość rozgrywania meczów Podbeskidzia II w Dankowicach. Obecnie nasze III-ligowe rezerwy rozgrywają mecze na sztucznej nawierzchni, co nie jest dobrym rozwiązaniem - kończy Borecki.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>