Ważny apel trenera Podbeskidzia Bielsko-Biała. "Nie chcę tego znowu przeżywać!"

To już finisz! Podbeskidzie nie traci bramek. Podbeskidzie dwa z trzech ostatnich meczów zagra u siebie. Czy to wystarczy do utrzymania miejsca w mistrzowskiej ósemce?
Jesteś kibicem z Bielska-Białej? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Przed drużyną z Bielska-Białej piątkowy mecz z Wisłą Kraków. - To bardzo wymagający rywal, który po zmianie trenera [Kazimierz Moskal zastąpił Franciszka Smudę - przyp. red.] nie przegrał żadnego z czterech meczów. Mają mocny środek pola. Semir Stilić, Łukasz Garguła czy Rafał Boguski potrafią narzucić swoje warunki gry. W takim spotkaniu każdy szczegół będzie ważny. Dlatego martwi mnie, że z powodu remontu murawy musimy trenować poza naszym obiektem. Że stosunki pomiędzy klubem a naszymi kibicami nie są najlepsze. Chciałbym, żeby te relacje były dobre. Żeby kibice byli naszym dwunastym zawodnikiem. Chłopcy potrzebują ich dopingu. To jeden z tych drobiazgów, który może przychylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Gdy pracowałem w Koronie Kielce, dotknął nas podobny problem. Walczyliśmy o mistrzostwo Polski, o awans do europejskich pucharów, bez wsparcia kibicowskiego "młyna". Przegraliśmy, a ja nie chciałbym tego znowu przeżywać. Powinniśmy być razem - apeluje trener Leszek Ojrzyński.

Podbeskidzie w trzech ostatnich ligowych meczach nie straciło bramki. Pojawiają się jednak zarzuty, że za mało goli strzela...

- Gramy dobrze w defensywie, a wynika to z tego ze zgrania, stabilności tej formacji, ale także i dyspozycji dnia i szczęścia. Najważniejsze jednak, że popełniamy mniej błędów. A że strzelamy mnie goli... Zawsze będą nam coś zarzucać. Budowa drużyny to nie budowa domu. Nie wystarczy dołożyć kilka cegieł i będzie to wyglądało lepiej. Proszę spojrzeć na Legię. Gdyby to było takie proste, to zespół o takim potencjale na pewno nie przegrałby dziewięciu meczów w lidze. Piłka to zawsze będzie walka o to, żeby przechytrzyć tego teoretycznie mocniejszego - podkreśla szkoleniowiec.

"Górale" wciąż nie mogą być pewni miejsca w ósemce, ale dobra wiadomość jest taka, że dwa z trzech meczów, jakie pozostały do końca pierwszej części rozgrywek - rozegrają u siebie.

- Wiosną na własnym boisku w lidze jeszcze nie przegraliśmy. Oby to trwało, chociaż mamy świadomość, że każda seria kiedyś kończy. Z każdego spotkania chcemy wyciągnąć jak najwięcej - zaznacza trener, którego cieszy również rywalizacja Richarda Zajaca i Michala Peskovicia.

- Bramkarz to jest wredna pozycja. Każdy inny zawodnik ma jednak kilka opcji, by znaleźć swoje miejsce na boisku. Bramkarz może stanąć tylko między słupkami. Cieszymy się, że Zajac jest ostatnio niepokonany w lidze. Pesković też mu w tym pomaga. Zdrowa rywalizacja zawsze buduje. Obym miał taki problem na każdej pozycji - kończy Ojrzyński.

Zdjęcie adidas Performance Korki Lanki running white/neon orange/black (M19864) Zdjęcie adidas Performance F30 TRX AG Korki Lanki turkusowy (F32721) Zdjęcie Adidas Performance korki AD543A157-A11
adidas Performance Korki La... adidas Performance F30 TRX ... Adidas Performance korki AD...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info