Podbeskidzie Bielsko-Biała. Dlaczego "górale" już się utrzymali? Wytłumaczenie

Przed ostatnią kolejką Ekstraklasy Podbeskidzia ma trzy punkty przewagi na drużynami zagrożonymi spadkiem. Część kibiców wątpi, że "górale" są już pewni zachowania ligowego bytu.
O co Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra w przyszłym sezonie? Podyskutuj na Facebooku >>

Zespół z Bielska-Białej jest obecnie 11. z przewagą trzech punktów nad zagrożonymi spadkiem Zawiszą Bydgoszcz i Górnikiem Łęczna. Nawet jednak, jeżeli te kluby wygrają swoje mecze, to - w przypadku porażki Podbeskidzie - już "górali" nie miną.

"Według Regulamin Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy na sezon 2014/2015 w przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwa Kluby, o zajętym miejscu decyduje, w pierwszej kolejności liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej.

Zatem nawet jeżeli z Podbeskidziem w ostatniej kolejce punktami zrównają się drużyny Górnika Łęczna lub Zawiszy Bydgoszcz (tylko one mają na to szansę) to większa liczba punktów zdobytych w 30. kolejkach fazy zasadniczej nadal wyżej w tabeli pozycjonować będzie zespół z Bielska-Białej. Podbeskidzie w pierwszej części rozgrywek zdobyło bowiem 39 punktów, a Górnik Łęczna 34 i Zawisza Bydgoszcz 29.

To, oraz przewaga punktowa nad ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów sprawia, że na koniec sezonu Podbeskidzie zajmie w najgorszym wypadku 13. lokatę.

W przypadku zwycięstwa bielszczan w Kielcach i jednoczesnej stracie punktów przez Piast Gliwice i Ruch Chorzów, które w 37 kolejce u siebie podejmować będą odpowiednio Zawiszę i Cracovię, Podbeskidzie wskoczy na 10. miejsce w tabeli na koniec sezonu i tym samym powtórzy wynik z ubiegłego sezonu" - opisuje klub.