Podbeskidzie Bielsko-Biała. Festiwal rzutów karnych w ostatniej grze przed ligą

Tydzień przed starciem o punkty z Lechią w Gdańsku, Podbeskidzie Bielsko-Biała wysoko pokonało u siebie Koronę Kielce.
Podbeskidzie Bielsko-Biała utrzyma się w ekstraklasie? Podyskutuj na Facebooku >>

Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7. minucie, kiedy to pięknym strzałem zza linii pola karnego popisał się Damian Chmiel. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w pierwszej połowie, która strzelona została z akcji, bo kolejne trzy (!) padły z rzutów karnych.

Goście z Kielc szybko wyrównali - Paweł Baranowski sfaulował we własnym polu karnym Bartłomieja Pawłowskiego, a "jedenastkę" na gola zamienił Rafał Grzelak.

W tej części gry sędzia Tomasz Wajda jeszcze dwukrotnie wskazał na "wapno", choć w obu przypadkach można było mieć wątpliwości, czy faktycznie doszło do przewinienia. Arbiter z Żywca uznał jednak, że w "szesnastce" Korony najpierw faulowany był Chmiel, a kilka minut później także Mateusz Szczepaniak. Obie "jedenastki" wykorzystał Adam Mójta, który w zimowych sparingach Podbeskidzia strzelił w sumie cztery gole, w tym trzy z rzutów karnych.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Roberta Podolińskiego. Jeszcze w pierwszym kwadransie po przerwie kapitalnie z dystansu uderzył Robert Demjan, który podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Podbeskidzie Bielsko Biała - Korona Kielce 4:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Chmiel (7.), 1:1 Grzelak (11. karny), 2:1 Mójta (28. karny), 3:1 Mójta (35. karny) 4:1 Demjan (56.)

Podbeskidzie: (I połowa) Kaczmarek - Tarnowski, Piacek, Baranowski Ż, Mójta - Kowalski, Deja, Kato, Możdżeń, Chmiel - Szczepaniak; (II połowa) Zubas - Sokołowski, Piacek, Nowak, Mójta (71. Jaroch) - Kowalski (68. Jonkisz), Deja (59. Barlewski), Kato (71. Tarnowski), Możdżeń (64. Kołodziej), Chmiel (60. Adu Kwame) - Demjan.

Korona: (I połowa) Trela - Rymaniak, Kwiecień, Grzelak, Sierpina - Pyłypczuk, Marković, Aankour, Cebula, Pawłowski - Przybyła; (II połowa) Małkowski - Gabovs, Dejmek, Wierchowcow, Sylwestrzak - Sekulski, Fertovs, Jovanović, Zając, Trafford - Cabrera.