Tego piłkarza GKS-u Tychy lepiej nie prowokować. W ręce ma metalową płytkę i siedem śrub!

GKS Tychy czy Polonia Bytom? Czy któraś ze śląskich drużyn się przełamie i wygra pierwszy pierwszoligowy mecz z w tym sezonie?
GKS i Polonia na razie zamykają ligową tabelę. Oba kluby łączy m. in. Adrian Chomiuk - dziś zawodnik tyskiej drużyny, a wcześniej obrońca Polonii w barwach, której rozegrał 25 meczów w ekstraklasie.

- Bardzo chciałbym zagrać przeciwko Polonii. Pozostało w niej co prawda już niewielu znajomych, ale z ogromną przyjemnością spotkam się w sobotę z Jackiem Trzeciakiem, który wprowadzał mnie w świat seniorskiej piłki. Do Polonii czuję sentyment, tym bardziej, że mieszkam w Bytomiu i bytomianką jest moja narzeczona Kasia, która będzie na trybunach. W sobotę liczyć się będzie dla nas tylko walka o zwycięstwo GKS-u Tychy. To jest teraz mój klub - cytuje 24-letniego zawodnika portal silesiasport.com.

Dodajmy, że Chomiuk zmagał się w ostatnich tygodniach z urazem ręki. - Tuż przed inauguracją ligi tak pechowo upadłem po starciu z rywalem, że złamałem kość śródręcza. Potrzebna była operacja, żeby zespolić kość przy pomocy płytki i siedmiu śrub - wspomina.

Początek sobotniego spotkania na Stadionie Miejskim w Jaworznie o godzinie 17.